Wydarzenia 21 paź 13:01 | kp
Akcja sprzątania śmieci na terenie Bydgoszczy i okolic. Jest co zbierać!

fot. Policja

Mł. asp. Marcin Sikora zorganizował kolejną akcję sprzątania śmieci. W ramach działania swojej Fundacji Zielone Jutro, założonej na początku tego roku, już około 20 razy wybrano się w „teren”, by zebrać pozostawione przez mieszkańców rzeczy.

Mł. asp. Marcin Sikora z Wydziału Techniki Kryminalistycznej KMP w Bydgoszczy w lutym założył Fundację Zielone Jutro. W ramach jej działania zorganizował już około 20 akcji sprzątania lasów i miejskich terenów zielonych w Bydgoszczy (Miedzyń, Błonie, Górzyskowo, Glinki, Kapuściska i Czersko Polskie), a także w Białych Błotach, Murowańcu i Pieckach.

fot. Policja

Problemem śmieci szerzej zainteresował się we wrześniu 2019 roku. W zeszłorocznej Akcji Sprzątania Świata sam, na osiedlu Górzyskowo, zebrał 114 worków śmieci (120 l), około 60 opon samochodowych oraz wiele odpadów tzw. wielkogabarytowych.

– Po zakończeniu tej akcji podjął decyzję o rozpoczęciu działalności społecznej w zakresie ekologii ze szczególnym zwróceniem uwagi na wykrywanie i oczyszczanie silnie zaśmieconych rejonów lasów i innych terenów zielonych – przekazuje bydgoska policja.

fot. Policja

W akcje organizowane przez bydgoszczanina zaangażowały się różne osoby, w tym także Rady Osiedli, lokalne stowarzyszenia, uczelnie i grupy nieformalne. Jego ekologiczne zaangażowanie docenił także prezydent miasta Rafał Bruski oraz kierownictwo Nadleśnictwa Bydgoszcz. Marcin Sikora za swoją działalność otrzymał pisemne podziękowanie.

Działalność funkcjonariusza bydgoskiej policji można śledzić w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/FundacjaZieloneJutro/

Na podstawie: KMP w Bydgoszczy

kp Autor