Wydarzenia 27 paź 09:09 | Redaktor
Aktywnie na emeryturze. „Turystyczny Klub Seniora” rusza od listopada

fot. Weckwerth - turystyka BEZ FILTRÓW

Spacery po miejscach związanych z historią Bydgoszczy i regionu, wykłady i warsztaty. To wszystko czeka na seniorów już od listopada.

Wszystko odbywać się będzie w ramach projektu "Turystyczny Klub Seniora".

Widzimy, że projekty związane z aktywizacją seniorów cieszą się coraz większą popularnością. Dlatego też powstał projekt firmy Edutraveler 

mówi Piotr Weckwerth, który będzie oprowadzał seniorów po historycznych miejscach związanych z Bydgoszczą, a także po miejskich parkach.

W ramach przedsięwzięcia, od początku listopada 2022 r. do końca stycznia 2023 roku (1 lub 2 razy w tygodniu) odbywał się będzie szereg aktywności, ściśle związanych z turystyką, w tym m.in.: wycieczki po Bydgoszczy i województwie, wizyty w bydgoskich instytucjach kultury, wykłady i warsztaty, a także różnego rodzaju zajęcia integracyjne.

Oczywiście warsztaty i wykłady też będą związane z historią miasta i regionu

 dodaje Weckwerth.


Zajęcia Klubu odbywały będą się przy ul. Obrońców Bydgoszczy 1 (budynek Wyższej Szkoły Gospodarki). Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy trwają do końca października. Udział we wszystkich rodzajach aktywności jest bezpłatny.

Udział w projekcie mogą wziąć kobiety w wieku powyżej 60 roku życia i mężczyźni w wieku 65 roku życia, zamieszkujące/cy na tzw. obszarze LSR, a więc osiedlach: Śródmieście, Bocianowo, Wilczak, Błonie, Fordon lub Okole.

Zgłosić się do projektu można Biurze Projektu, przy ul. Obrońców Bydgoszczy 1 (pokój 21, piętro 2). Czynne od 08:00 do 12:00. Więcej informacji pod numerem tel. 731-695-130. Można się też kontaktować mailowo: pisanieiprojekty@gmail.com

 

źródło: Urząd Miasta Bydgoszczy (Bydgoszcz.pl)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor