Wydarzenia 13 mar 2019 | Redaktor
Amerykanie mają Dolinę Krzemową, a my Dolinę Narzędziową [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

W trakcie 3. Międzynarodowych Targów INNOFORM podpisano porozumienie intencyjne w sprawie realizacji projektu Dolina Narzędziowa. Jego celem jest wspieranie przedsiębiorców, a także promocja naszego regionu jako silnego ośrodka branży narzędziowej.

Targi INNOFORM w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym to jedyne takie wydarzenie w Polsce poświęcone branży narzędziowo-przetwórczej. W tym roku udział potwierdziło aż 360 wystawców.  

W środę (13 marca) podczas drugiego dnia targów podpisano porozumienie intencyjne o współpracy partnerskiej w realizacji projektu Dolina Narzędziowa. Sygnatariuszami porozumienia są marszałek województwa, prezydent Bydgoszczy, starosta powiatu bydgoskiego, rektorzy Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, a także prezes zarządu Bydgoskiego Klastra Przemysłowego i Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.

Celem porozumienia jest przede wszystkim wspieranie rozwoju branży narzędziowej i przetwórstwa tworzyw sztucznych, wspieranie i promocja kształcenia branżowego na wszystkich poziomach nauczania, a także rozwój i podnoszenie jakości kształcenia branżowego. Porozumienie wpłynie także na promocję marki Dolina Narzędziowa na arenie krajowej i międzynarodowej samych targów INNOFORM.

Porozumienie ma charakter otwarty dla wszystkich podmiotów zainteresowanych rozwojem projektu Doliny Narzędziowej.

Targi potrwają do 14 marca – w tym roku po raz pierwszy obecna jest tzw. Strefa Usług Przemysłowych. Biorą w niej udział  firmy podwykonawcze, świadczące usługi w zakresie produkcji form, obróbki materiałów, regeneracji narzędzi czy remontów maszyn. Dzięki temu przedsiębiorcy dowiedzą się jak budować długotrwałe relacje biznesowe i tym samym, z sukcesem prowadzić firmę.

INNOFORM to także specjalistyczne konferencje, podczas których eksperci prezentują najnowsze rozwiązania w dziedzinie produkcji form. To jednocześnie okazja do wymiany doświadczeń i zapoznania się z nowoczesnymi technologiami.  Warto również podkreślić, że targi branżowe to świetna okazja do nawiązania relacji pracodawców z potencjalnymi pracownikami i odwrotnie. To tutaj w jednym miejscu spotykają się liderzy branży i doświadczeni specjaliści oraz osoby nastawione na rozwój zawodowy. Dlatego też Targom INNOFORM towarzyszyć będzie Strefa Kariery – dla wszystkich szukających i oferujących pracę.

Źródło: UMB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor