Wydarzenia 17 lis 14:15 | Redaktor
Angielski na co dzień dla 1,5 tys. maluchów

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść spotkali się dziś (17 listopada) z włodarzami gmin i miast prowadzących placówki przedszkolne w naszym regionie, którzy podpisali porozumienie w sprawie udziału w pilotażowym projekcie „Dwujęzyczne przedszkolaki Kujaw i Pomorza”. Realizacja zadania możliwa jest dzięki środkom unijnym Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-27.

- Znajomość języka angielskiego otwiera drzwi na świat. Nie trzeba nikogo przekonywać o tym, że im wcześniej zaczynamy uczyć się języków obcych, tym łatwiej przyswajamy nową wiedzę. Cieszę się, że program będzie realizowany także w mniejszych miejscowościach, gdzie korepetytorów języków obcych czasami po prostu brakuje - mówił w rozmowie z dziennikarzami marszałek Piotr Całbecki.

Jak podaje Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego:

Projekt zakłada naukę języka angielskiego zgodnie z założeniami Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności Bilingual Future. Do pilotażowego etapu przystąpiło 31 przedszkoli.

 

W ramach zadania przeszkolimy 500 nauczycieli oraz wyposażymy placówki w niezbędne do prowadzenia zajęć z dziećmi sprzęt, pomoce dydaktyczne i materiały plastyczne. Rodzice otrzymają także dostęp do platformy dwujęzyczności oraz zestawy ćwiczeń dla swoich pociech. Wartość projektu przekracza 5 mln złotych.

 

źródło: BP UM

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor