Wydarzenia 24 maj 2018 | Redaktor
„Bajkowa Bydgoszcz” znów ubarwi miasto

fot. Anna Kopeć

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji 3 czerwca (niedziela) nasze miasto zamieni się w bajkową krainę za sprawą festynu „Bajkowa Bydgoszcz”. W programie spektakl teatralny, kolorowa parada oraz liczne konkursy i zabawy.

Jest to już szósta edycja festynu „Bajkowa Bydgoszcz”. Organizatorami są Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich oraz Fundacja „Rozwój UTP”. Impreza rozpocznie się o godzinie 13.00 na placu Wolności spektaklem wystawionym przez Teatr Objazdowy „Pomarańczowy Cylinder”. Następnie, tak jak w poprzednich edycjach, w kierunku Wyspy Młyńskiej ruszy parada uczestników przebranych w bajkowe stroje. Poprowadzi ją tradycyjnie orkiestra z Technikum Mechanicznego nr 1. Na Wyspie będą czekały na uczestników liczne atrakcje, m.in. zabawy, konkursy, malowanie twarzy, warsztaty naukowe oraz występy artystyczne.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców Bydgoszczy i okolic do wspólnej zabawy w rodzinnej atmosferze. Szczegółowe informacje o wydarzeniu można znaleźć na facebooku: www.facebook.com/BajkowaBydgoszcz.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor