Wydarzenia 13 lut 2020 | Redaktor
Bal dla małej Tosi. Zebrane fundusze dadzą szansę na życie

fot. KWP w Bydgoszczy

Organizatorzy pomocy dla małej Tosi serdeczne zapraszają do udziału w charytatywnej imprezie, którą współorganizuje dla tej małej i ciężko chorej dziewczynki policjantka z komisariatu w Koronowie st. sierż. Natalia Borowiec wraz z koleżankami tworzącymi TEAM-TOSI.

Bal Charytatywny wraz z wieloma atrakcjami dla dzieci i rodzin odbędzie się w najbliższą niedzielę 16 lutego o godzinie 14:00 w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Wierzchucinie Królewskim.

Ratownicy pokażą jak udziela się pierwszej pomocy przedmedycznej, będzie też pokaz policyjnego i strażackiego sprzętu, policyjna maskotka "Polfinek", licytacje bonów i voucherów ufundowanych przez darczyńców, karaoke, dmuchany zamek dla najmłodszych, malowanie buziek, pokaz Zumby, konkursy z nagrodami oraz wiele innych atrakcji. Całość dochodu zostanie przekazana na leczenie Tosi Wiśniewskiej. Dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni typu 1 (SMA).


- Gdyby Tosia urodziła się kilka lat temu, nie byłoby dla niej tak wiele możliwości… Medycyna jednak nie jest już bezradna! Jest ratunek! To nowa, innowacyjna terapia genowa, przeprowadzana w Stanach Zjednoczonych - informuje mama Tosi poprzez portal siepomaga.pl - Lek zmienia kod genetyczny dziecka. Organizm zaczyna produkować białko, niezbędne do pracy mięśni  (przez brak którego mięśnie Tosi umierają). Leczenie kosztuje jednak niewyobrażalną kwotę - 9 milionów złotych. To szansa na to, że nasze dziecko będzie żyć. Tosia - póki co - oddycha i je sama, ale jest coraz słabsza… Każdy nowy dzień witamy nie z radością, lecz strachem. Nie wiemy, co przyniesie jutro. Terapia genowa może zatrzymać SMA. Nie możemy czekać, im szybciej Tosia otrzyma ten kolosalnie drogi lek, tym jej szanse są większe!

fot. KWP w Bydgoszczy

źródło: KWP w Bydgoszczy, siepomaga.pl

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor