Wydarzenia 10 sie 14:45 | Redaktor
Bedoes 2115 zagra darmowy koncert w Bydgoszczy

fot. fb/@bedoes2115

W najbliższą sobotę, 12 sierpnia swoje studio nagrań w Bydgoszczy otworzy pochodzący z naszego miasta raper Bedoes 2115. Tego samego dnia o godz. 20.00 na placu przy Torbydzie (ul. Toruńska 59) artysta zagra darmowy koncert dla fanów. Miasto zachęca do korzystania ze specjalnej linii autobusowej i nowych parkingów w obrębie centrum.

Koncert zaplanowano na najbliższą sobotę, 12 sierpnia na godz. 20:00 na placu przed Torbydem. Wstęp jest wolny. Bedoes 2115 czyli Borys Piotr Przybylski, raper, założyciel zespołu 2115, bydgoszczanin z Bartodziejów. Najpopularniejszego polskiego rapera na Facebooku obserwuje niemal pół miliona osób i ponad 1,2 mln na Instagramie. Od debiutu w 2014 roku wydał pięć studyjnych albumów. „Opowieści z Doliny Smoków” zdobyły status diamentowej płyty – album sprzedał się w ponad 150 tys. egzemplarzy. W 2019 jako jedyny Polak znalazł się w pierwszej setce ogólnoświatowego rankingu Spotify. W 2022 artysta występował w Orkiestrze Męskiego Grania. Był wykonawcą, wspólnie z Krzysztofem Zalewskim i duetem Kwiat Jabłoni, hymnu Męskie Granie 2022 pt. „Jest tylko teraz”. W grudniu ub. roku razem z przyjaciółmi założył własną wytwórnię muzyczną i wspólnie wydali płytę pod szyldem 2115. Dwupłytowy album „Rodzinny Biznes” zadebiutował na rynku 16 grudnia. Album w ciągu 24 godzin od rozpoczęcia sprzedaży osiągnął status złotej płyty.

 

Na koncert autobusem 2115. Takiej linii jeszcze nie było

Na koncert najlepiej wybrać się komunikacją miejską. W dniu koncertu uruchomiona zostanie specjalna linia autobusowa numer 2115 – wyjątkowo z czterocyfrowym oznaczeniem nawiązującym do labelu, w którym działa Bedoes. Kursować będzie pomiędzy rondem Jagiellonów (przystanek początkowo-końcowy na ul. Bernardyńskiej 15) przez ulicę Bernardyńską, rondo Bernardyńskie i ulicę Toruńską, do ronda Toruńskiego (przystanek początkowo-końcowy przy ul. Toruńskiej 81) . Autobusy zatrzymają się na istniejących przystankach oraz na wysokości Torbydu. Linia obsługiwana będzie przez tabor przegubowy. Autobusy kursować będą w godzinach 18 – 23, co około 10-15 minut. Linia zapewni połączenie z najważniejszymi węzłami komunikacyjnymi w mieście (rondem Jagiellonów, rondem Bernardyńskim oraz rondem Toruńskim), gdzie można przesiąść się na standardowe linie. Linie dzienne w sobotę w Bydgoszczy funkcjonują do godziny ok. 23. Po 23 na trasy wyjeżdżają autobusy nocne.

Rozkłady jazdy dostępne są na stronie ZDMiKP TUTAJ.

Istnieje możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej w pojazdach na liniach tramwajowych i autobusowych w Bydgoszczy. Do zakupu biletu wystarczy karta płatnicza z funkcją zbliżeniową. Więcej informacji TUTAJ.

 

Wygodne parkowanie na nowych parkingach

Ze względu na organizację koncertu możliwość parkowania przy samym Torbydzie będzie ograniczona. Najlepiej pozostawić samochód na nowych bydgoskich parkingach:

  • Wielopoziomowym parkingu przy ul. Grudziądzkiej (część obiektu funkcjonująca w strefie płatnego parkowania w weekendy jest bezpłatna, odległość od Torbydu 2,3 km – ok 30 minut pieszo)
  • Parkingu P+R przy ul. Kujawskiej (obiekt płatny – bilet jednodniowy 12 zł uprawniający do poruszania się komunikacją miejską za darmo, odległość od Torbydu 1,9 km, pieszo ok. 30 minut. Informacje dotyczące systemu P+R dostępne są TUTAJ ->  https://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/pl/drogi-miejskie/7375-system-p-r-na-starcie  )
  • Parkingu przy ul. Ustronie (obiekt w weekendy bezpłatny, odległość od Torbydu 1,3 km, ok. 15 minut pieszo).

 

 

źródło: UMB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor