Wydarzenia 31 lip 2018 | Redaktor
Bezpieczny senior-rowerzysta. Akcja w KPCK

fragment plakatu/materiały organizatora

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury zaprasza amatorów czterech kółek i pieszych, którzy ukończyli 60. rok życia, na spotkanie 1 sierpnia. W programie m.in. bezpłatny przegląd roweru, rady policjantów, ratowników i dietetyków oraz poczęstunek.

Spotkanie odbędzie się w ramach akcji „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”, organizowanej przez Ministerstwo Infrastruktury, Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Pracownię Integracji Międzypokoleniowej KPCK w Bydgoszczy. Seniorzy-rowerzyści będą mogli bezpłatnie dokonać przeglądu swoich rowerów oraz doposażyć je w obowiązkowe światła, dzwonki i odblaski.

Spotkanie rozpocznie się 1 sierpnia w Salonie Hoffman KPCK (pl. Kościeleckich 6) w Bydgoszczy. O 9.30 odbędzie się warsztat rowerowy na podwórku, o godz. 10.00 – zajęcia z ekspertami w Salonie Hoffman.

Zajęcia potrwają ok. 3 godzin. Na pytania seniorów odpowiedzą policjanci, ratownicy medyczni i dietetycy. Rowerzyści-seniorzy będą mogli bezpłatnie dokonać przeglądu swoich rowerów oraz doposażyć je w obowiązkowe światła, dzwonki i odblaski.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Na uczestników czekają poczęstunek i upominek.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor