Wydarzenia 28 sie 2020 | Marta Kocoń
Biedroneczka czeka na najmłodszych. 110 nowych miejsc w żłobku [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Inwestycja w żłobku przy ul. Brzozowej 28 dobiegła końca. Placówka przyjmie 110 dzieci więcej – tym samym liczba miejsc w Zespole Żłobków Miejskich wzrosła do 1180.

W „przekazaniu” „Biedroneczki” uczestniczyła zastępczyni prezydenta miasta, Iwona Waszkiewicz. Jak tłumaczyła, na budowę udało się pozyskać ponad pięć milionów dofinansowania z Unii Europejskiej. Pozostałą kwotę – 1,5 mln zł – wyłożyło miasto. – Inwestycji towarzyszy komplementarny projekt miękki, również z funduszy unijnych, o wartości dwóch milionów trzystu tys. złotych – tłumaczyła. – Umożliwi funkcjonowanie tego żłobka przez najbliższe dwa lata.

Iwona Waszkiewicz/fot. Anna Kopeć

Biedroneczka zyskała nowe sale, klimatyzację, nawilżacze powietrza, zagospodarowano także otoczenie wokół budynku: powstały trzy odrębne place zabaw, parkingi, wykonano nasadzenia. Obiekt jest dostosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Okna i drzwi balkonowe wyposażono w rolety zewnętrzne, zamontowano ogrzewanie podłogowe. W dotychczasowym budynku rozbudowano kuchnię.

– Z pewnością obiekt spełnia najwyższe standardy. Dzieci, które będą tutaj uczęszczały, będą miały znakomite warunki – podsumowała wiceprezydent.

Dodała, że miasto „sukcesywnie zwiększa liczbę miejsc w żłobkach publicznych”. – Po otwarciu żłobka w Fordonie i zwiększeniu liczby miejsc o 100 w roku 2019, teraz mamy kolejne 110 miejsc. Łącznie miejsc w zespole żłobków miejskich jest 1180 – tłumaczyła. Miasto wspiera też niepubliczne żłobki i kluby dziecięce. Tam miejsc jest 1110.

Na liście oczekujących do Zespołu Żłobków Miejskich jest 300 dzieci.

Radość z nowoczesnego, pięknego obiektu podkreślała dyrektor ZŻM, Agnieszka Szulc. Za dobrą współpracę z dyrekcją zespołu i kierownictwem Biedroneczki dziękował przedstawiciel wykonawcy – prezes BWJ Inwestycje, Krzysztof Bebyn. Przekazał zdjęcie prezentu od firmy. Przedsiębiorstwo postanowiło ufundować stojaki na rowery dla pracowników żłobka. – Wiemy, że bardzo dużo jeżdżą – tłumaczył.

fot. Anna Kopeć

Więcej zdjęć zobacz w galerii poniżej. 

 

Marta Kocoń

Marta Kocoń Autor

Sekretarz Redakcji