Wydarzenia 10 wrz 2018 | Redaktor
Bieg wyłącznie dla pań. Panowie mogą tylko kibicować

materiał ilustracyjny / fot. Pixabay

Już po raz trzeci w Bydgoszczy odbędzie się Run Budlex for Women. Jest to jedyny w regionie bieg tylko kobiet. Do pokonania jest pięciokilometrowa trasa, a część pieniędzy z wpisowego przeznaczona zostanie na cel charytatywny.

Bieg odbędzie się w najbliższą niedzielę (16 września) o godz. 13.00. Panie będą miały do pokonania dystans pięciu kilometrów.

Bieg odbywa się nad Starym Kanałem Bydgoskim po miejskim parku. W tym roku została zmieniona lokalizacja miejsca Start / Meta. Tym razem umiejscowiono go na polanie Parku Nad Starym Kanałem u zbiegu ul. Nakielskiej oraz Bronikowskiego (za budynkami Klubu Sportowego Gwiazda).

W efekcie zmieniła się również trasa biegu. Panie będą biegły dystans 5 kilometrów, ale tym razem będą to dwa okrążenia po 2,5-kilometrowej pętli prowadzącej od punktu Start/Meta do kładki na Śluzie V Czarna Droga i z powrotem drugą stroną kanału do mostu nad Kanałem Bydgoskim w ciągu ul. Bronikowskiego. Dalej biegaczki wrócą wygrodzonym chodnikiem na południową stronę kanału do punktu Start / Meta.

materiały organizatorów

Do Run Budlex for Women można zarejestrować się na stronie www.runbudlex.pl. Zapisy trwają do 12 września 2018 r. do godz. 23:59:59. Do tego dnia należy także dokonać opłaty rejestracyjnej w wysokości 34 zł. W pakiecie startowym każda uczestniczka otrzymuje pamiątkową koszulkę biegową, a na mecie podziękowanie za udział i medal. Dodatkowo będą wręczane nagrody w kategorii Open i kategoriach wiekowych dla najlepszych uczestniczek.

Pakiety będzie można obierać: w dniach 14 i 15 września (piątek i sobota), w godz. 12-18, na terenie Centrum Handlowego Rondo (strefa eventowa na poziomie 1) oraz w dniu imprezy w pomieszczeniach Klubu Sportowego Gwiazda przy (ul. Bronikowskiego 45) przed startem w godzinach od 10.00 do 12.30.

Program:

10.00 – 12.30 – odbiór pakietów startowych

12.45 – rozgrzewka

13.00 – start

13.45 – zakończenie biegu

14.00 – dekoracja

15.30 – zakończenie imprezy

W rejonie strefy Startu zostanie zorganizowana strefa wypoczynku z napojami i poczęstunkiem dla uczestników.

Podczas biegu zbierane są pieniądze na cel charytatywny. W tym roku pomoc trafi do Aliny Kuczkowskiej-Krukowskiej. Bydgoszczanka od dwóch lat zmaga się ze złośliwym nowotworem. Po kolejnych przerzutach wypadła z programu zapewniającego refundację leku, który jest skierowany przeciw białku HER2. 10 proc. od każdej opłaty wpisowej zostanie przeznaczone na pomoc dla pani Aliny.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor