Wydarzenia 1 maj 2019 | Redaktor
Bilet do teatru za grosze. Za spektakl zapłacimy tylko 3,5 złotego

fot. Anna Kopeć

Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy po raz kolejny przyłącza się do akcji „Bilet do teatru za 350 groszy”. Tym razem za 3,5 zł będzie można kupić bilet na spektakl „Klub kawalerów”. Akcja organizowana jest w ramach Dnia Teatru Publicznego.

W tym roku za 350 groszy będzie można kupić bilet na spektakl  „Klub kawalerów” w reżyserii Łukasza Gajdzisa , który odbędzie się 18 maja o godzinie 16.00.

18 maja to także Dzień Teatru Publicznego.  W akcji „Bilet do teatru za 350 groszy” weźmie udział niemal 100  teatrów z kilkudziesięciu polskich miast. 

Pomysł akcji zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie istnienia. Majowe wydarzenie, w które zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych z całej Polski, było jednym z najważniejszych punktów obchodów. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów.

 Z badań prowadzonych przez ekonomistów Szkoły Głównej Handlowej na zlecenie Instytutu Teatralnego wynika, że każde 100 groszy przeznaczone na działalność teatru przynosi nieco ponad 350 groszy zysku dla regionu, w którym teatr ten pracuje. W ten sposób teatry chcą pokazać, że działalności kulturalna nie jest obciążeniem i że teatr może się opłacać.

Jednocześnie, 18 maja prowadzone będą także pilotażowe badania, które mają pomóc w znalezieniu odpowiedzi na pytanie o to, co wpływa na sukces teatru. W związku z tym prowadzona będzie ankieta dostępna pod adresem www.ocenteatr.pl oraz na stronach Teatru Polskiego. 

 Sprzedaż biletów startuje w dzień spektaklu w kasie biletowej.

 

Źródło: Bydgoszcz.pl

 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor