Wydarzenia 16 lis 09:34 | Redaktor
Bożonarodzeniowa choinka stanęła na Starym Rynku

fot. UMB

Mający ok. 14 metrów wysokości świerk we wtorek (15 listopada) rano stanął na bydgoskim Starym Rynku. Odpalenie światełek na choince planowane jest na 19 listopada. Właśnie wtedy rozpocznie się Bydgoski Jarmark Świąteczny.

Świerk stanął na płycie Starego Rynku we wtorek o świcie. Do Bydgoszczy przyjechał z Borów Tucholskich. Podobnie, jak to miało miejsce w poprzednich latach drzewko tak zostało ustawione, by było dobrze widoczne m.in. z ulicy Mostowej. Wkrótce na świątecznej choince pojawią się światełka.

Trwa już też montaż świątecznych ozdób w okolicach Starego Rynku i na ul. Mostowej. Ustawione będą m.in. anioły, gracje, dama, dżentelmen, prezent, trąbka, czy kontrabas. Nie zabraknie również karety z reniferem i oraz samochodu. Ze względu na znaczny wzrost kosztów energii elektrycznej w tym roku ozdób świątecznych będzie mnie, aniżeli w poprzednich latach. Warto dodać, że miasto od kilku lat podświetlanych dekoracjach stosuje energooszczędne LEDy.

Czytaj też: Odliczamy dni do Jarmarku Świątecznego. Rozpocznie się 19 listopada

Choinka na Starym Rynku rozświetli się 19 listopada. Włączenie światełek oznaczać będzie też początek Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego. Elementy jego infrastruktury od kilku dni ustawiane są na Starym Rynku, ul. Mostowej i Placu Teatralnym.

Klimat świąt poczuć będzie można też w Starym Fordonie, gdzie na zrewitalizowanym rynku również stanie choinka. Pojawią się też m.in. anioły i fontanna.

 

źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor