Wydarzenia 18 lut 2019 | Redaktor
Budowa Kujawskiej. Czas na wyburzenia

fot. bw

Wszystko jest już gotowe do wyburzeń na placu budowy linii tramwajowej i nowej Kujawskiej. Znikną m.in. kamienice przy ul. Toruńskiej. Będą utrudnienia w ruchu.

Na rondzie Bernardyński i ul. Toruńskiej jeden pas jest wyłączony z ruchu/fot. bw

Na początku lutego drogowcy przekazali wykonawcy plac budowy. Wprowadzana została właśnie tymczasowa organizacja ruchu potrzebna do przeprowadzenia rozbiórek przy ul. Toruńskiej nr 4 i 6 oraz Kujawskiej powyżej ronda Kujawskiego tuż przed stacją benzynową, jadąc w kierunku ulicy Jana Pawła II.

Rozbudowa ul. Kujawskiej wraz z budową linii tramwajowej i zakupem nowych tramwajów, to największy projekt komunikacyjny realizowany w centrum Bydgoszczy.

Inwestycja zakłada budowę nowego torowiska tramwajowego i drugiej jezdni na odcinku od ronda Kujawskiego do ronda Bernardyńskiego. Zaplanowana jest modernizacja obu rond oraz dróg dojazdowych. Ulica Bernardyńska przebudowana zostanie od ronda Bernardyńskiego do mostu. Po stronie wschodniej będzie miała układ ścieżek i chodników połączony z traktami spacerowo-rowerowymi położonymi na nabrzeżu Brdy. Od strony zachodniej trakty zostaną przebudowane do placu Kościeleckich.

Kamienice przy Toruńskiej 4 i 6 gotowe do wyburzenia/fot. bw

Ciąg Wały Jagiellońskie–Toruńska będzie rozbudowany do dwóch jezdni od ul. Długiej do ul. Babia Wieś. Rondo Kujawskie ze względu na konieczność zmniejszenia pochylenia linii tramwajowej musi zostać obniżone. Linia tramwajowa pomiędzy dwiema jezdniami ul. Kujawskiej również będzie na znacznym odcinku znajdowała się poniżej poziomu jezdni. Będzie to wymagało budowy murów oporowych. Na jezdni wschodniej ul. Kujawskiej wydzielony zostanie również buspas.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor