Wydarzenia 10 cze 2020 | Krzysztof Drozdowski
Budowa S10 pod patronatem prezydenta Dudy. Olszewski i Bruski wątpią w realizację obietnicy

fot. Anna Kopeć

10 czerwca w Solcu Kujawskim pojawił się z wizytą prezydent Andrzej Duda. W trakcie swojego przemówienia zapowiedział przyspieszenie prac nad drogą S10 pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem. Poseł Paweł Olszewski wraz z prezydentem Bydgoszczy Rafałem Bruskim uważają, że to tylko wyborcze obietnice bez pokrycia.

Poseł Paweł Olszewski wraz z prezydentem Bydgoszczy Rafałem Bruskim (obaj PO) nie wierzą w zapewnienia prezydenta Andrzeja Dudy, że droga S10 w końcu powstanie i to trzy lata wczesniej niż było to planowane.
 
- W budżecie państwa nie ma ani złotówki na realizację S10 między Bydgoszczą i Toruniem. Jeszcze w maju br. PiS zapewniał, że droga została skierowana do realizacji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Minęło kilka tygodni i mamy finansowanie z budżetu państwa. Co się zmieniło? Mamy kampanię, a to zwykła obietnica wyborcza bez pokrycia - powiedział poseł Olszewski.
 
- Zastanawiam się, dlaczego prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki nie staną na tle czegoś, co sami zrealizowali. PiS rządzi 5 lat, a obrazki, jakie widzimy, to prezydent i premier na tle wydm, na tle lasu. Dlaczego? Bo nie mają inwestycji, które by od A do Z zrealizowali. Mają tylko mgliste plany i obietnice - dodał Rafał Bruski.
 
 
Obaj politycy zaatakowali prezydenta Dudę za to, że składa różne obietnice wyborcze, co jest normalnym postępowaniem w kazdej kampanii wyborczej.
 
- Obietnice są na czas wyborczy, na czas osiągnięcia krótkotrwałej korzyści, później wszyscy zapomną - powiedział włodarz Bydgoszczy.
 
 
 
Paweł Olszewski zapowiedział, że gdyby wszystko poszło zgodnie z jego planem, już w tym roku jeździlibyśmy nową S10. Warto jednak przypomnieć, że jako wiceminister infrastruktury nadzorował w 2015 roku Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, która wybrała wykonawców S5. Wykonawcy w 2019 r. zeszli z placu budowy z powodu problemów finansowych, pomimo że Olszewski zapewniał, że sam zapewnił finansowanie drogi.
 
Prezydent Andrzej Duda objął budowę drogi S10 swoim specjalnym prezydenckim patronatem.
 
 
 
Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.