Wydarzenia 22 wrz 12:12 | kd
Bydgoska firma wchodzi na nowy rynek. ALSTAL otwiera oddział na Śląsku

fot. nadesłane

Firma ALSTAL Grupa Budowlana otworzyła nowy oddział na Śląsku w Katowicach. Spółka wywodząca się z regionu kujawsko-pomorskiego prężnie się rozwija, zatrudniając 300 pracowników. Na budowach realizowanych przez ALSTAL pracuje ponad 3000 osób.

ALSTAL Grupa Budowlana to bydgoska firma, która do stolicy województwa kujawsko-pomorskiego przeniosła się niespełna dwa lata temu. Wcześniej siedziba spółki mieściła się w Jacewie, nieopodal Inowrocławia. Historia firmy sięga roku 1976, gdy ówczesny właściciel Alojzy Szczupak założył mały zakład ślusarski w miejscowości Turzany.

Firma wywodząca się z naszego województwa jest rozpoznawalna w skali całego kraju, specjalizując się w projektowaniu i generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych. ALSTAL z powodzeniem wybudował setki obiektów w Polsce, a tym m.in.: znaną Operę Leśną w Sopocie, Termy Maltańskie w Poznaniu, czy toruńską Motoarenę. Firma zajmuje się w budowie szpitali, obiektów sportowych i basenowych, a także przemysłowych i mieszkaniowych. Dodatkowo ALSTAL specjalizuje się w renowacji obiektów zabytkowych i budowie farm energetycznych.


Decyzja o otwarciu nowego oddziału ALSTAL na Śląsku wpisuje się w wieloletnią strategię rozwoju firmy. To kolejne miejsce na mapie Polski, gdzie znajduje się ALSTAL. Aktualnie firma zatrudnia 300 pracowników, a są to wysoko wykwalifikowani specjaliści z branży budowlanej. Na budowach ALSTAL pracuje łącznie ponad trzy tysiące osób.


- Ani chwili nie wahałem się, aby w tym trudnym międzynarodowym czasie, podjąć decyzję inwestycyjną w postaci otwarcia nowego oddziału w Katowicach – powiedział Jarosław Szczupak, Prezes Zarządu ALSTAL Grupa Budowlana, dodając: - Zespół katowicki w sposób znakomity realizuje inwestycje remontu Opery Śląskiej. Przynosi wartość nie tylko firmie, lecz także Inwestorom. Życzę całemu oddziałowi

samych sukcesów, zadowolenia z pełnionych funkcji i tego, aby za kilka lat ALSTAL stał się liderem w zakresie budownictwa kubaturowego w regionie.


Oddział ALSTAL w Katowicach mieści się w nowoczesnym biurowcu, zlokalizowanym przy ulicy Węglowej 9. Do tej pory na Śląsku spółka zrealizowała inwestycję rozbudowy Centrum Onkologii Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

Otwarcie oddziału Katowice świadczy o sile firmy i pespektywie dalszej ekspansji – powiedział Kamil Janas, Dyrektor katowickiego oddziału ALSTAL, dodając: - Województwo śląskie jak i małopolskie, które są w obszarze działań naszego oddziału, były, są i będą regionami o silnym wzroście potencjału gospodarczego. Jestem przekonany, że decyzja o otwarciu nowego oddziału okaże się trafna, a jej efektem będą nowo pozyskane kontrakty.

 

mat. nadesłany

kd Autor