Wydarzenia 2 gru 19:08 | Redaktor
Bydgoski Budżet Obywatelski. GłosujeMY, żeby zmieniać miasto

mat. UMB

1 grudnia rozpoczęło się głosowanie na pomysły zgłoszone do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Do wyboru są 352 różnorodne projekty. Bydgoszczanie mają do wydania ponad 16 milionów złotych.

352 pomysły w rękach mieszkańców

Zgłaszane pomysły są urozmaicone i odpowiadają na potrzeby różnych grup. Głosując wybieramy, aż 3 pomysły w różnych kategoriach: projekty osiedlowe, ponadosiedlowe i małe projekty społeczne.

Mieszkańcy zaproponowali 280 zadań na kilkudziesięciu bydgoskich osiedlach. Najwięcej propozycji znajduje się w dużych dzielnicach: Kapuściska, Śródmieście, Szwederowo i Fordon. W kategorii projektów osiedlowych, głosując wybieramy jedno konkretne osiedle, a na nim jedno zadanie. Realizacji doczeka się kilkadziesiąt zadań na wszystkich osiedlach, o łącznej wartości 12 milionów złotych. Każdy pomysł ma takie same szanse.

Drugą kategorią są zadania ponadosiedlowe. W tym roku zadań o charakterze ogólnomiejskim jest 16. Wśród propozycji znajdziemy m.in. te o charakterze rekreacyjnym, sportowym, a także rewitalizacje terenów zielonych i propozycje ekologicznych rozwiązań w mieście.

Im większa kwota na zadanie, tym efekt jest bardziej spektakularny. Jednak Bydgoski Budżet Obywatelski jest także po to, żeby integrować bydgoszczan. Taką rolę spełniają inwestycje z najmłodszej kategorii, która jest w Programie od zeszłego roku – Małe projekty społeczne. Wartość zadania to kilkadziesiąt tysięcy złotych, dzięki którym możemy zorganizować projekty dedykowane m.in. dzieciom, młodzieży i seniorom. Tematyka i forma są dowolne. Mogą to być warsztaty, festyn, koncert, spotkanie. W tym roku wybieramy spośród 56 propozycji.

Głosujemy przez cały grudzień

Głosowanie odbywa się w dniach 1-30 grudnia do północy, za pośrednictwem strony: www.bydgoszcz.pl/BBO. Głosować może każdy mieszkaniec Bydgoszczy, który najpóźniej w dniu głosowania ma ukończone 16 lat. Wyniki poznamy do 20 stycznia 2021 roku.

Potrzebujesz pomocy w głosowaniu? Pomożemy

Mieszkańcy, którzy potrzebują pomocy w wypełnieniu elektronicznego formularza i nie mają dostępu do Internetu mogą liczyć na pomoc. Informacje pod numerem telefonu: 660 240 004 lub budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl


materiały UMB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor