Wydarzenia 1 gru 2021 | ak
Bydgoski Budżet Obywatelski. Zagłosuj, żeby zmienić miasto

mat. UMB

W środę (1 grudnia) rozpoczęło się głosowanie nad projektami Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy mogą głosować do północy 30 grudnia na 337 różnorodnych projektów. Zrealizowane zostaną te, które uzyskają największą liczbę głosów. Bydgoszczanie mają do wydania ponad 16 milionów złotych.

Głosując, wybieramy trzy pomysły w różnych kategoriach: projekty osiedlowe, ponadosiedlowe i małe projekty społeczne. 

  • liczba projektów poddanych pod głosowanie - 337
  • małe projekty społeczne - 76
  • osiedlowe - 243
  • ponadosiedlowe - 18

Najwięcej zaproponowanych przez mieszkańców projektow dotyczy poszczególnych osiedli. Urząd Miasta w swoim oficjalnym serwisie wskazuje, że równie ważną kategorią powinny być zadania ponadosiedlowe, ogólnomiejskie np. te o charakterze rekreacyjnym, sportowym, a także rewitalizacje terenów zielonych i propozycje ekologicznych rozwiązań w mieście.

Rolę integracyjną mają spełniać zadania z najmłodszej kategorii - małe projekty społeczne, dzięki któremu można będzie organizować wydarzenia m.in. dla dzieci, młodzieży i seniorów.

„Tematyka i forma są dowolne. Mogą to być warsztaty, festyn, koncert, spotkanie. W tym roku wybieramy spośród 76 propozycji. Do realizacji trafią projekty z największą liczbą głosów oddanych w poszczególnych kategoriach. Limitem są pieniądze przeznaczone na daną kategorię lub osiedle. Środki na poszczególne osiedla uwzględniają liczbę mieszkańców na danym osiedlu” - czytamy na stronie Miasta

Głosujemy przez cały grudzień

Głosowanie odbywa się za pośrednictwem strony:  www.bydgoszcz.pl/bbo lub infolinii. Dzwonić można w dni robocze w godz. 8.00-16.00 na numery telefonów 52- 51-53-555 i 660-240-004.

Również w galeriach handlowych (w pierwsze trzy soboty grudnia w godzinach 10.00-13.00) w Centrum Handlowym Rondo i Centrum Handlowym Focus pojawią się stoiska, gdzie pracownicy UM pomogą zagłosować. 

Głosować może każdy mieszkaniec Bydgoszczy. Wyniki poznamy do 20 stycznia 2022 roku.

źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

ak Autor