Wydarzenia 20 lut 2019 | Redaktor
Bydgoski Rower Aglomeracyjny dostępny już od 1 marca

fot. Anna Kopeć

Nowy sezon BRA zostanie zainaugurowany za kilka dni. W ubiegłym roku wypożyczaliśmy miejskie jednoślady prawie 400 tys. razy.

W miejskiej wypożyczalni do dyspozycji jest 590 jednośladów. Rower możemy wypożyczyć, korzystając z jednej z 54 stacji czynnych przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia. Pierwsze 20 minut korzystania  z roweru jest bezpłatne.

BRA jest systematycznie rozbudowywany – w ubiegłym roku powstało 16 nowych punktów wypożyczeń. Stacje zlokalizowano przede wszystkim w centrum, w pobliżu węzłów przesiadkowych, skrzyżowań oraz przystanków autobusowych. 

Bydgoscy rowerzyści w 2018 roku najchętniej wypożyczali rowery na stacjach znajdujących się na placu Wolności, przy ul. Skłodowskiej Curie (ul. Jurasza) oraz na Wojska Polskiego (ul. Magnuszewska) – informuje ratusz.

fot. Anna Kopeć

Aby korzystać z systemu BRA, należy zarejestrować się na stronie www.bra.org.pl oraz wpłacić opłatę wpisową 10 zł. Po rejestracji użytkownik otrzymuje swój login oraz PIN, które będą potrzebne do wypożyczenia roweru. Posiadacz Bydgoskiej Karty Miejskiej nie musi rejestrować się na stronie, wystarczy, że zarejestruje kartę przy dowolnym terminalu – odtąd może używać jej jako loginu.

Opłata za korzystanie z wypożyczonego roweru pobierana jest automatycznie z osobistego rachunku w systemie BRA za pośrednictwem systemu płatności online.

Na terminalu znajdującym się przy stacji należy postępować zgodnie z instrukcjami na wyświetlaczu. Po zalogowaniu należy wybrać numer zamka, przy którym znajduje się rower do wypożyczenia. Na wyświetlaczu pojawi się również kod do linki zabezpieczającej, który należy zapamiętać. Następnie trzeba jeszcze odblokować elektrozamek, który zabezpiecza rower przed kradzieżą.

Aby zwrócić rower, trzeba wybrać wolny zamek na stacji docelowej i umieścić w nim rower tak, aby blokada zabezpieczająca uniemożliwiła ponowne wyciągnięcie roweru.

 Dostępna jest również aplikacja mobilna BRA. Umożliwia ona podgląd do swojego konta, zasilenia rachunku, a także dostępnych do wypożyczenia rowerów na poszczególnych stacjach. Aplikację można pobrać TUTAJ (Android) i TUTAJ (iOS).

źródło:  UMB, oprac. mk

 

 

 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor