Wydarzenia 24 paź 2018 | Redaktor
Bydgoskie lotnisko podsumowuje wakacje. Najlepszy sezon w historii

fot. Anna Kopeć

Z wakacyjnej oferty Portu Lotniczego Bydgoszcz skorzystało dwukrotnie więcej pasażerów w porównaniu do ubiegłego roku. To najlepszy wynik w historii lotniska. A już teraz można kupować bilety na przyszły sezon - w ofercie dwa nowe kierunki.

Tegoroczny sezon czarterowy zakończył się 10 października wylotem do tureckiej Antalyi. W tym sezonie wakacyjnym loty odbywały się też do Burgas (Bułgaria), Korfu i Zakynthos (greckie wyspy). Z całej letniej oferty skorzystało łącznie prawie 34 960 pasażerów, co oznacza wzrost o 107 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. Jest to najlepszy wynik w historii wakacyjnych lotów z bydgoskiego lotniska.

Największym zainteresowaniem cieszyły się loty do Grecji, na wyspy Korfu i Zakynthos. Jednak porównywalną popularność zyskały podróże do Burgas na Słonecznym Brzegu Bułgarii. Sukcesem okazały się też loty do Antalyi w Turcji, która powróciła do oferty bydgoskiego lotniska po kilku latach.

- Tegoroczny sezon wakacyjny był bardzo udany – mówi Tomasz Moraczewski, prezes zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. – Mieszkańcy regionu doceniają korzyści wylotów z naszego lotniska, bo to realna oszczędność czasu i pieniędzy na dojazd. Cieszymy się, że już w połowie sezonu wakacyjnego mogliśmy oddać naszym pasażerom przebudowaną część terminala, dzięki czemu oczekiwanie na wylot stało się znacznie przyjemniejsze, wygodniejsze, podniósł się poziom i bezpieczeństwo odprawy.

A już teraz można planować przyszłoroczne wakacje. Na rok 2019, oprócz lotów do Burgas, Korfu, Zakynthos i Antalyi, w sprzedaży jest też grecki Heraklion oraz chorwacki Dubrownik. Na rejsach do Dubrownika dostępna jest także oferta pobytu w Czarnogórze oraz Bośnia i Hercegowina, a na rejsach na Korfu – pobyty w Albanii. Oferty first minute są już dostępne w sprzedaży w biurach podróży i na stronach internetowych touroperatorów.

Źródło: Port Lotniczy Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor