Wydarzenia 4 lis 13:12 | kp
Bydgoskie studentki zwyciężczyniami ogólnopolskiego konkursu na najlepsze opakowania roku

fot. Anna Kopeć

W ogólnopolskim konkursie ART OF PACKAGING 2020 – Debiuty – dla Najlepszego Opakowania Roku 2020, studentki z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, zostały zwyciężczyniami dwóch kategorii.

Celem ART OF PACKAGING – Debiuty jest promowanie i nagradzanie pomysłów młodych artystów w segmencie projektowania opakowań. Chodzi o odkrycie i pokazanie branży opakowaniowej nowych talentów oraz wyjątkowych w formie i wartości użytkowej opakowań. Finał czternastej edycji tego konkursu, pod hasłem „Dream Packaging”, odbył się 12 października w Sali Ziemi na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Umiejętności studentów kierunku Wzornictwa z Pracowni Projektowania Opakowań i koła naukowego zostały docenione. Studenci UTP uzyskali aż 10 nominacji dla najlepszych opakowań roku, w pięciu różnych kategoriach.

Według organizatorów poziom konkursu był wysoki, a nominowane prace były skrupulatnie dopracowane zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. W tej trudniej rywalizacji udało się zwycięsko wyjść dwóm studentkom – Monice Czapiewskiej i Emilii Nowakowskiej.

Monika ze swoim projektem #shaveit (zestaw opakowań na maszynki do golenia) zwyciężyła w kategorii ,,Na miarę”, a Emilia projektem Candles (seria opakowań na świece zapachowe) pokonała konkurencję w kategorii ,,Pack & Gift”.

Zwycięskie prace zamieszamy w galerii poniżej. 

źródło: Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy

kp Autor