Wydarzenia 18 kwi 2021 | ak
Bydgoszcz da schronienie rodzinom z Białorusi

fot. UMB

Bydgoszcz w geście solidarności wyraziło wolę pomocy rodzinom z Białorusi. Władze miasta deklarują, że pomogą dwóm rodzinom , ofiarom politycznych represji po sierpniowych wyborach prezydenckich. Miasto użyczy mieszkań i ogłosiło zbiórkę publiczną , która ułatwi im start.

Rada Miasta Bydgoszczy podjęła jednogłośnie (31 marca) uchwałę umożliwiająca udostępnienie przez miasto dwóch mieszkań rodzinom z Białorusi. Dzięki temu Bydgoszcz stanie się domem dla rodzin, które ucierpiały w wyniku represji po sierpniowych wyborach prezydenckich na Białorusi. Jedna rodzina to małżeństwo z Mińska z 4 letnim dzieckiem, druga to małżeństwo z czwórką dzieci w wieku 2, 6, 11 i 13 lat. Pochodzą z Grodna.

Mieszkania, które udostępni miasto są po remoncie, jednak wymagają kompletnego wyposażenia. Potrzebne są meble, sprzęt agd/rtv, akcesoria gospodarstwa domowego, pościele, ręczniki itp. Dzieci są w wieku szkolnym i przedszkolnym, przydadzą się więc przybory szkolne dla dzieci. Obie rodziny zostały zmuszone do wyjazdu z Białorusi na skutek represji politycznych. 

W tym celu wspólnie z Fundacją, która opiekuje się w tej chwili tymi rodzinami w Polsce, ogłoszono zbiórkę publiczną. Link do zbiórki TUTAJ.

 

Na podstawie: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

ak Autor