Wydarzenia 16 sie 2020 | kp
Bydgoszcz jak z bajki. Festiwal dla dzieci „Pozytywka”

fot. Festiwal „Pozytywka”

Od 27 do 30 sierpnia odbędzie się 4. Magiczny Festiwal Świata Bajek i Baśni „Pozytywka” – jeden z największych festiwali dla dzieci w Polsce. Na młodych widzów czeka mnóstwo atrakcji – m.in. występy teatralne i muzyczne oraz spotkania i warsztaty.

Przez cztery dni trwania festiwalu odbędzie się prawie trzydzieści baśniowych wydarzeń, na których wystąpią artyści polscy oraz zagraniczni. „Pozytywka” nie jest kierowana tylko do dzieci. – Zapraszamy wszystkich, którzy pragną, choć na chwilę powrócić do beztroskich czasów dzieciństwa i zatopić się w czarodziejskim klimacie świata baśni i bajek – przekazują organizatorzy.

fot. Festiwal „Pozytywka”

Festiwal odbywać się będzie w kilku miejscach w Bydgoszczy: Teatrze Polskim, Miejskim Centrum Kultury, Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku (Myślęcinek) oraz Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy.

fot. Festiwal „Pozytywka”

Na każde wydarzenie obowiązuje osobny bilet w cenie 5 złotych dla każdego uczestnika. Jak przekazują organizatorzy, ilość miejsc jest ograniczona. Bilety dostępne są od poniedziałku (17 sierpnia) na www.bilety24.pl.

Na warsztaty jogi dla dzieci, zajęcia gordonowskie oraz wyprawy do lasu obowiązują zapisy mailowe. Można ich dokonywać od 17 sierpnia na adres mailowy: pozytywka.festiwal@gmail.com

Szczegóły znajdują się na stronie: www.pozytywkafestiwal.pl

fot. Festiwal „Pozytywka”

fot. Festiwal „Pozytywka”

fot. Festiwal „Pozytywka”

fot. Festiwal „Pozytywka”

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Kultury Pozytywka. Partnerem głównym wydarzenia – Województwo Kujawsko-Pomorskie. Festiwal współfinansowany jest przez Miasto Bydgoszcz, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lata 2014 - 2020.

źródło: Festiwal „Pozytywka”

kp Autor