Wydarzenia 13 lip 2018 | Redaktor
Chemik zyskał nowego zawodnika, ale żegna się z kapitanem

fot. Chemik Bydgoszcz

Chemik Moderator Bydgoszcz ogłosił, że ich nowym piłkarzem został Wojciech Mielcarek - były piłkarz Zawiszy Bydgoszcz i Lecha Poznań. Jednak w kolejnym sezonie nie zobaczymy dotychczasowego kapitana drużyny - Pawła Olszewskiego. Zawodnik pożegnał się z zespołem.

Wojciech Mielcarek urodził się w 1994 roku i występuje na pozycji środkowego pomocnika. W czasach juniorskich występował w Polonii Bydgoszcz, Liderze Włocławek i Zawiszy Bydgoszcz, w barwach którego rozegrał pierwsze mecze w seniorskich rozgrywkach. W 2012 roku trafił do pierwszej drużyny klubu z ul. Gdańskiej.

Po odejściu z Zawiszy występował w III-ligowych Pogoni Mogilno, Starcie Warlubie oraz przez półtora roku w Lechu II Poznań. We wszystkich tych zespołach był podstawowym zawodnikiem. Ostatni sezon spędził we Wdzie Świecie, rozgrywając 32 mecze i zdobywając 5 bramek. - Uważam, że ostatni sezon był niezły. Naszym celem było utrzymanie, co się udało, a teraz przyszedł czas na otwarcie nowego rozdziału - mówi Mielcarek.

Nowy piłkarz Chemika w przeszłości występował już w jednej drużynie z Szymonem Maziarzem, gdy razem grali w Warlubiu. - Jestem szczęśliwy, że Chemik został moim nowym klubem. Od dawna znam się z trenerem Piotrem Gruszką i kilka tygodni temu dostałem od niego telefon w sprawie przyjścia na Glinki. Długo się nie zastanawiałem - wyjaśnia Mielcarek.

Niespełna 24-letni zawodnik jest drugim piłkarzem, który dołączył do Chemika Moderatora Bydgoszcz. Wcześniej z wypożyczenia do Unii Solec Kujawski wrócił Paweł Laskowski.

Jednak w sezonie 2018/2019 w zespole Chemika Moderatora Bydgoszcz nie ujrzymy dotychczasowego kapitana zespołu Pawła Olszewskiego.

Jest on wychowankiem Chemika, który w zespole seniorów grał w latach 2002-2006 oraz 2014-2018. W minionym sezonie jako kapitan drużyny rozegrał 27 meczów, strzelił 5 goli i zanotował aż 23 asysty. - Bardzo dziękuję wszystkim, których spotkałem w Chemiku. Ciesze się, że w moim ostatnim sezonie udało się wywalczyć awans do III ligi - mówi Olszewski, który wcześniej świętował z zespołem także zwycięstwo w rozgrywkach klasy okręgowej (2015). Za sobą ma również występy w dawnej II lidze (obecnie I) w Turze Turek i Stali Stalowa Wola.

Źródło: Chemik Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor