Wydarzenia 14 maj 2019 | Redaktor
Ciężarówki testowały most na Trasie Uniwersyteckiej

fot. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

Od rana we wtorek (14 maja) dziesięć czteroosiowych wywrotek z pełnym załadunkiem uczestniczyło w próbach obciążeniowych wiaduktu na Trasie Uniwersyteckiej nad ulicą Jana Pawła II – informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Drogowcy informują, że wszystkie próby przebiegły pomyślnie, zarówno te statyczne, jak również dynamiczne. W pierwszym przypadku auta zatrzymywały się w wyznaczonych punktach. Zainstalowana pod konstrukcją aparatura pomiarowa śledziła zachowanie się konstrukcji podczas obciążenia punktowego.

W drugim przypadku załadowane ciężarówki z różnymi prędkościami przejeżdżały przez wiadukt. Aparatura również zarejestrowała wszystkie zachodzące podczas przejazdu zmiany. Zachowanie konstrukcji podczas przejazdu na wprost, a także przy nagłej zmianie kierunku jazdy i przeniesienia sił oddziaływania z jednej strony na drugą.

Podczas wszystkich prób i przejazdów uzyskane wyniki były lepsze od projektowych.

Na budowie II etapu Trasy Uniwersyteckiej kontynuowane są roboty zarówno na jezdniach ulicy Jana Pawła II, jak na samym wiadukcie.

Trwają też prace porządkowe i budowa nawierzchni, która połączy wiadukt z pozostałą, już wykonaną częścią ulicy.

Wszystko wskazuje na to, że wykonawca dotrzyma czerwcowego terminu i wtedy trasa przyjmie na siebie ruch z ulicy Kujawskiej, na której trwa budowa linii tramwajowej.

Drogowcy przypominają, że do tej pory wykonawca linii tramwajowej tak planuje roboty, żeby jak najbardziej zminimalizować utrudnienia dla wszystkich uczestników ruchu. Zakres prac rozszerzy po oddaniu do użytku drugiej części Trasy Uniwersyteckiej, co według zapowiedzi wykonawcy ma nastąpić wraz z końcem roku szkolnego.

Źródło: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej (oprac. red)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor