Wydarzenia 12 sty 10:04 | Redaktor
City Trail w Bydgoszczy po raz trzeci w tym sezonie

fot. Karolina Krawczyk, mat. organizatorów

Przełajowe 5 km w Myślęcinku oraz krótsze biegi dla dzieci i młodzieży - tak w wielkim skrócie wyglądają zawody organizowane pod szyldem City Trail z Nationale-Nederlanden. Trzeci bieg z pięciu zaplanowanych na sezon 2022/2023 w Bydgoszczy odbędzie się w niedzielę, 15 stycznia.

W grudniowych zawodach wzięło udział 365 biegaczy. Zwycięstwo odnieśli Miłosz Tomaszewski i Olga Ochal. Elektroniczne zapisy trwały do końca dnia w środę, 11 stycznia. Rejestracja będzie możliwa również w niedzielnym biurze zawodów. Organizatorzy zachęcają do skorzystania ze specjalnej akcji "Przyprowadź znajomego, pobiegnie za darmo!". 

Bezpłatny udział w niedzielnym biegu 

"Przyprowadź znajomego, pobiegnie za darmo!" - to promocja skierowana do osób, które mają tzw. karnety na wszystkie biegi City Trail w trakcie sezonu. Każda z nich może przyjść na bieg z kimś bliskim, kto pobiegnie bez opłaty startowej. 

Zależy nam, by rozwijać nasze biegi i docierać do jak najszerszego grona osób - także dopiero początkujących biegaczy. City Trail to dobre miejsce na początek biegowej przygody, ponieważ nie mamy limitu czasu na pokonanie trasy. A sam dystans - 5 km - jest dostępny dla każdej, zdrowej osoby, bo można dotrzeć do mety marszobiegiem.

- mówił Piotr Książkiewicz, organizator City Trail z Nationale-Nederlanden.

Rywalizacja w klasyfikacji generalnej

City Trail z Nationale-Nederlanden to zawody organizowane w formule Grand Prix. Oznacza to, że warto w biegach startować regularnie, bo dopiero po zakończeniu cyklu (w marcu) znane będą ostateczne rozstrzygnięcia. Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody trzeba pobiec minimum trzy razy (od października 2022 do marca 2023 zaplanowano pięć biegów – wszystkie na tej samej trasie). 

W bydgoskiej rywalizacji po dwóch biegach na prowadzeniu mamy małżeństwo Olgę i Pawła Ochalów. Olga wygrała już dwa biegi, Paweł ma na koncie jedno zwycięstwo i trzecie miejsce.

Olga Ochal - dwukrotna zwyciężczyni City Trail w Bydgoszczy w trwającej edycji (fot. Tomasz Czachorowski)
 
Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Poza Bydgoszczą biegi City Trail odbywają się w Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Po zakończeniu edycji we wszystkich miastach odbędzie się ogólnopolskie podsumowanie sezonu - bieg City Trail Gold, który jest zaplanowany na 1 kwietnia. Organizatorem imprezy jest Fundacja Krok do Natury. Partnerem cyklu City Trail w Bydgoszczy jest Nadleśnictwo Żołędowo.
 
Harmonogram wydarzenia:
  • godz. 8:30 - otwarcie biura zawodów
  • godz. 9:20 - zbiórka najmłodszych Uczestników biegów Junior - kategorie D0 i D1 (ok. 200 m)
  • godz. 9:45 - zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D2 (ok. 400 m)
  • godz. 10:00 - zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D3 (ok. 600 m)
  • godz. 10:15 - zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D4/D5 (ok. 1 km)
  • godz. 10:30 - zamknięcie biura zawodów biegu głównego
  • godz. 11:00 - start biegu głównego na 5 km

 

źródło: City Trail

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor