Wydarzenia 18 sty 2018 | Redaktor
Co w numerze? Nowy „Tygodnik Bydgoski” już w kioskach

Nowy Torbyd to temat przewodni tego numeru „Tygodnika Bydgoskiego”. Przygotowaliśmy dla Was także wiele ciekawych treści, opinii i wywiadów. Zobaczcie, co jeszcze znajdziecie na naszych łamach!

W „Temacie Tygodnia” przyjrzeliśmy się nowo otwartemu bydgoskiemu lodowisku. Torbyd, którego budowa pochłonęła 24 miliony złotych jest niefunkcjonalny i za mały na potrzeby Bydgoszczy. Pytamy też o to, dlaczego za parking przy lodowisku będziemy musieli zapłacić i co stanie się z terenem po dawnym Torbydzie.

Co jeszcze znajdziecie w numerze?

Bydgoszcz

Rodzicom ciągle śni się ten pożar. Michał Januszewski, przedstawiciel pogorzelców z ul. Świętej Trójcy mówi o tym, jak rodziny ze spalonej kamienicy radzą sobie po stracie dobytku całego życia.

Pod trumnami odkryli cmentarzysko. Trwają prace archeologiczne w farze. Do tej pory pod posadzką katedry znaleziono szczątki dwóch księży, a także kobiety z dzieckiem. Pod poziomem krypt ujawniono natomiast cmentarzysko.

Zajrzyj do kancelarii prezydenta Maciaszka. Licząca ponad 100 lat, jedyna w kraju karuzela wiktoriańska stanie na Starym Rynku 20 stycznia. To jeden z punktów obchodów 98. rocznicy powrotu Bydgoszczy do macierzy.

Wywiad

Komponuję na Starym Rynku. Tu zamykam się przed światem. – Tworzenie muzyki do filmu i teatru wymaga pokory. Jeśli byłbym przywiązany do każdego taktu, nie należałoby w ogóle zaczynać pracy – mówi Piotr Salaber, który w piątek (19 stycznia) zarezntuje swoją muzykę podczas koncertu kompozytorskiego w filharmonii.

Lifestyle

Sposoby na uszlachetnienie roślin. Za nami połowa stycznia – dni powoli stają się coraz dłuższe. Słońce z każdym dniem jest już coraz wyżej. Aby zbliżająca się wiosna była w naszych ogrodach tak piękna, jak tego pragniemy, musimy zadbać o to już teraz.

Na niedzielę

Tu zawsze biło duchowe serce miasta.  Bóg za pośrednictwem Maryi udziela tu szczególnych łask – mówi ks. Stanisław Kotowski, proboszcz katedry. Najważniejsze bydgoskie sanktuarium odwiedzają pielgrzymi nie tylko z Polski, ale i z zagranicy.

Historia

Według jego zegarka chodziła cała Bydgoszcz. Leon Barciszewski – najbardziej znany prezydent Bydgoszczy. Jego rządy przerwał wybuch II wojny światowej, a życie – brutalna egzekucja wykonana dlatego, że był Polakiem.

W nowym numerze „Tygodnika Bydgoskiego” znajdziesz także kulturę, sport, felietony, opinie, komentarze, recenzje i krzyżówkę. Zapraszamy do kiosków!

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor