Wydarzenia 9 gru 2019 | Redaktor
Czy Bydgoszcz jest miastem kreatywnym? Debata oksfordzka

fot. Jacek Kargól

Stowarzyszenie im. Andrzeja Szwalbego „Dziedzictwo” i Uniwersytet Kazimierza Wielkiego zapraszają na debatę oksfordzką pt.: „Czy Bydgoszcz jest miastem kreatywnym?”. Dyskusja odbędzie się w środę (11 grudnia) w ramach VII konferencji naukowej z cyklu „Andrzej Szwalbe i jego dziedzictwo”.

Konferencja poświęcona ideom bydgoskiego wizjonera kultury Andrzeja Szwalbego tym razem skupi się na zagadnieniu kreatywności dzisiejszej Bydgoszczy.

W debacie udział wezmą: Józef Herold, Marcin Karnowski, Piotr Komorowski, Łukasz Krupa, Wacław Kuczma, Artur Laska, Roman Leppert, Dariusz Markowski, Henryk Martenka, Marzena Matowska, Stefan Pastuszewski, Andrzej Półgrabski, Wojciech Trempała, Piotr Zwierzchowski.

Debata oksfordzka oznacza dyskusję nad tezą jej przeciwników oraz jej obrońców, siedzących w innych częściach sali. Debacie przewodniczy marszałek, który ma do pomocy sekretarza czuwającego nad czasem i kolejnością wypowiedzi. Podczas obrad zakazane jest opuszczanie sali i zmienianie miejsc. Ostatnią częścią debaty jest głosowanie, najczęściej przez podniesienie rąk.

Debata rozpocznie się o godz. 10.30 w Auli Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego (ul. Szymanowskiego 3, I piętro). Wydarzenie jest otwarte dla publiczności, wstęp wolny.

źródło m.in. UKW

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor