Wydarzenia 7 lip 2020 | Krzysztof Drozdowski
Czy Tusk wpłynie na Trzaskowskiego? Radny Wenderlich wystosował list otwarty. W tle spór o PESĘ

fot. KD

18 czerwca Przewodniczący Klubu Radnych PiS Jarosław Wenderlich dostarczył do warszawskiego ratusza pismo do Rafała Trzaskowskiego. Znalazły się w nim ważne dla bydgoszczan pytania. Odpowiedzi nie otrzymał. Teraz pisze list otwarty do Donalda Tuska.

- Nie wiemy, czy brak odpowiedzi ze strony Rafała Trzaskowskiego to jego celowe działanie. Dlatego skierowaliśmy list do jego mentora Donalda Tuska i liczymy, że dzięki temu ten w końcu odpowie na ważne dla bydgoszczan kwestie.

Wśród poruszanych kwestii padły dwa ważne pytania dotyczące bydgoskiej PESY, produkującej tabor kolejowy. Obecny na konferencji Grzegorz Jutrowski, pełniący w spółce funkcję szefa NZZ Solidarność, wypowiedział się w imieniu pracowników firmy, którzy byli zdumieni odstapieniem przez warszawską spółkę SKM od umowy na dostawę taboru kolejowego oraz wyborem koreańskiej oferty na dostawe tramwajów do Warszawy. 

Przewodniczący Zarządu Miejskiego PiS w Bydgoszczy Tomasz Rega, nawiązał również do wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego na temat patriotyzmu gospodarczego - Jak takie deklaracje mają się do faktów i jak je wytłumaczy prezydent Warszawy - pytał.

 

Całość listu otwartego do Donalda Tuska można przeczytać poniżej:

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.