Wydarzenia 13 lip 2018 | Redaktor
Dalsze utrudnienia na Kapuściskach. Ulica Szpitalna będzie zamknięta dla ruchu

materiał ilustracyjny / fot. Pixabay

W najbliższym czasie mieszkańcy Kapuścisk nie będą mieli łatwo. Od jutra (14 lipca) zostaje wstrzymany ruch tramwajowy na górny taras miasta, a w poniedziałek (16 lipca) w nocy nastąpi zamknięcie ul. Szpitalnej dla ruchu kołowego.

W tym tygodniu pisaliśmy o zmianach w komunikacji miejskiej w związku z przebudową węzła tramwajowego na ul. Szarych Szeregów, która rozpocznie się jutro (14 lipca). Tego dnia zostanie wstrzymany ruch tramwajowy na górny taras miasta i uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa za tramwaj. Więcej czytaj tutaj

Jednocześnie w związku z wymianą głównej magistrali ciepłociągu od jutra (14 lipca) miała zostać zamknięta dla ruchu kołowego ul. Szpitalna na odcinku pomiędzy ulicami Modrakową a Wojska Polskiego. Jednak ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne (opady deszczu) wykonawca prac nie jest w stanie ułożyć warstw bitumicznych na ul. 62 Pułku Piechoty Wielkopolskiej do dzisiaj (13 lipca). Pracę przełożył na poniedziałek (16 lipca). W związku z tym nie można zamknąć ul. Szpitalnej bez otwarcia ul. 62 Pułku Piechoty Wielkopolskiej. Zamknięcie ul. Szpitalnej zostało więc przesunięte z soboty (14 lipca) na poniedziałek w nocy (16 lipca). W międzyczasie wykonawca dokona rozbiórki torowiska w miejscu przejścia ciepłociągu i rozpocznie demontaż sieci trakcyjnej.

Z uwagi na konieczność utrzymania dostaw ciepłej wody dla mieszkańców górnego tarasu, ciepłownicy nie mogą prowadzić robót tylko przy połówkowym zamknięciu ul. Szpitalnej. Prace powinny potrwać około 3-4 tygodni. Ostateczny termin zakończenia prac jest uzależniony od tego, co wykonawca zastanie po dokonaniu rozbiórek starej magistrali ciepłociągu.

Kierowcy będą mogli korzystać z tras alternatywnych m.in. ulic Modrakowej i Magnuszewskiej lub majora Hubala Dobrzańskiego i 62 Pułku Piechoty Wielkopolskiej.

Z uwagi na zamknięcie skrzyżowania ulic Wojska Polskiego i Szpitalnej trasy przebiegu linii nr 86 oraz 31N ulegną zmianie według poniższego schematu.

fot. ZDMiKP

Bilety z linii nr 4 po przesiadce na rondzie Jagiellonów będą honorowane na trasie linii nr 86 i odwrotnie oraz zgodnie z informacjami podanymi w tym artykule.

źródło: ZDMiKP

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor