Wydarzenia 1 gru 2017 | Redaktor
Dary z Bydgoszczy pojadą na Wileńszczyznę

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 35 przy ul. Nakielskiej pakowali dziś (1 grudnia) dary, które już we wtorek pojadą do Polaków na Wileńszczyźnie.

Mieszkańcy Bydgoszczy od października przynosili do punktów zbiórki na terenie całego miasta słodycze, żywność o przedłużonej trwałości, artykuły papiernicze, kosmetyki, chemię domową, gry planszowe i zabawki. Teraz wszystkie produkty zostaną przekazane potrzebującym w ramach akcji „Mikołajkowa Paczka dla Polaków na Wileńszczyźnie”.

 

Jedziemy z darami do Niemenczyna i do okolicznych wsi. Zawieziemy je do domu dziecka, domu seniora i do tych Polaków, którzy tam zostali, ato często ludzie starsi. Udało się zebrać bardzo dużo darów. Wypełnione nimi będą dwa samochody dostawcze i okazuje się, że będziemy musieli szukać trzeciego mówi jeden z organizatorów akcji, Ireneusz Nitkiewicz.

 

To pierwsza edycja „Mikołajkowej Paczki dla Polaków na Wileńszczyźnie”. Akcja jest organizowana przez Ewę Jędrzejczak-Taranek nauczycielkę historii ze Szkoły Podstawowej nr 35 w Bydgoszczy przy wsparciu europosłów Kosmy Złotowskiego, Janusza Zemke i Tadeusza Zwiefki oraz bydgoskich radnych Ireneusza Nitkiewicza, Szymona Roga i Jakuba Mikołajczaka.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor