Wydarzenia 7 cze 2018 | Redaktor
Druga młodość mostu na Mińskiej. Samochody pojadą objazdem

źródło: Urząd Miasta Bydgoszczy

Most na Mińskiej przejdzie remont. W czasie robót obiekt nadal będzie dostępny dla pieszych i rowerzystów. Natomiast dla kierowców wyznaczono objazd. Koszt inwestycji to ponad 5 mln zł.

W środę (13 czerwca) zaczną się prace przy przebudowie mostu w ciągu ulicy Mińskiej. Przeprawa nad Kanałem Bydgoskim ma być bezpieczniejsza i możliwa także dla większych pojazdów. Zaplanowano m.in. wykonanie nowej płyty pomostu, odwodnienia, remont chodników, dojazdów, zastosowanie nowych barieroporęczy, zabezpieczenie przed korozją oraz odmalowanie mostu. Prace mają potrwa do końca roku.

W trakcie robót most będzie niedostępny dla samochodów. Ruch z ulicy Mińskiej w kierunku ulicy Bronikowskiego będzie poprowadzony objazdem ulicami Flisacką i Grunwaldzką. W przeciwnym kierunku trzeba będzie zawrócić na rondzie gen. S. Maczka. ZDMiKP ostrzega, że przejazd ulicą Bronikowskiego w trakcie remontu, szczególnie w kierunku węzła Zachodniego, może zająć więcej czasu. Natomiast piesi i rowerzyści będą mogli korzystać z mostu na każdym etapie prac.

Kratownicowa konstrukcja mostu pochodzi z początku XX wieku. Wówczas wykorzystywana była na linii kolejowej w kierunku Piły. W 1973 roku most kolejowy zastąpiono nowym obiektem ze względu na brak możliwości zawieszenia trakcji elektrycznej. W latach 1982-83 zdecydowano się na jego ponowne wykorzystanie dla ruchu drogowego i osadzono na przedłużeniu ul. Mińskiej. W ubiegłym roku konstrukcja została uszkodzona prawdopodobnie przez przeciążony pojazd. Ruch na moście został ograniczony do pojazdów osobowych.

Inwestycja realizowana jest w trybie zaprojektuj i wybuduj. ZDMiKP już w marcu wybrał wykonawcę prac, który opracował niezbędną dokumentację. Całkowity koszt inwestycji to ponad 5 mln złotych.

 

źródło: UMB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor