Wydarzenia 9 sie 2019 | Redaktor
 Drużynowe Mistrzostwa Europy oficjalnie otwarte [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Na Starym Rynku w czwartek wieczorem (8 sierpnia) uroczyście rozpoczęło się święto lekkiej atletyki. Na scenie wystąpili m.in. Małgorzata Ostrowska i Igor Herbut.

Podczas oficjalnego otwarcia Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce na scenie pojawili się przedstawiciele występujących w Bydgoszczy reprezentacji, a pod sceną - wolontariusze z flagami. 

Po przemówieniach i hymnach przyszedł czas na występy muzyczne.

Podczas koncertu „Podróż po Europie” można było usłyszeć europejskie hity. Na scenie wystąpili wokaliści z Hiszpanii, Włoch, Szwecji oraz Polski.

Przed bydgoską publicznością zaśpiewała Małgorzata Ostrowska.

Wystąpił także Igor Herbut, wokalista zespołu LemON.

Początek sportowych zmagań dziś (9 sierpnia) na Stadionie Zawisza o godz. 18.30. Pierwszego dnia zaprezentują się płotkarki na dystansach 100 i 400 metrów, płotkarze na 110 i 400 metrów oraz biegacze i biegaczki na dystansach 100, 200 i 400 metrów kobiet i mężczyzn i oszczepnicy. Impreza potrwa do niedzieli (11 sierpnia).

Na stadionie zobaczymy reprezentacje Polski, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Ukrainy, Włoch, Czech, Grecji, Szwecji, Finlandii i Szwajcarii. Rywalizacja w ramach DME będzie zacięta - drużyny będą walczyć o utrzymanie w Superlidze. Po zawodach do 1. ligi spadnie aż pięć reprezentacji.

Bilety (najtańszy pojedynczy kosztuje 20 złotych) można kupić m.in. tutaj.

Poniżej galeria zdjęć z otwarcia autorstwa Anny Kopeć.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor