Wydarzenia 23 cze 12:06 | Grzegorz Dudziński
Duża Rajska Kawa w Światłowni. Zaproszenie na koncert

W piątek (24 czerwca) o g.18. bydgoska Światłownia zaprasza na koncert grupy Duża Rajska Kawa. Na scenie siedem pozytywnie zakręconych osób, a wokół aromat świeżo parzonego trunku. I, oczywiście, dużo dobrej, autorskiej muzyki.

W skład zespołu Duża Rajska Kawa wchodzą zarówno muzycy zawodowi, jak i fascynaci. Na co dzień są paczką dobrych znajomych, którzy świetnie czują się w swoim towarzystwie. W swoich utworach opowiadają o otaczającym ich świecie pozytywnych emocji i relacji.

Ich koncertom zawsze towarzyszy pozytywne zawirowanie przestrzeni. Siedmiu muzyków śpiewających, grających na skrzypcach, flecie i gitarach to już brzmi obiecująco. Resztę dopełnia Rajskie Przedszkole, czyli dzieci śpiewających rodziców.

– Ilościowo nasze przedszkole już wyprzedziło skład zespołu, a więc może w przyszłości jakaś mała rajska kawka, albo mleczko? – śmieją się członkowie zespołu.
Duża Rajska Kawa w swoim repertuarze ma głównie uzbrojone w muzykę utwory krakowskiej poetki Ewy Stadmuller.  Tworzą one wizje spokojnego, bezpiecznego świata, w którym nikt nikogo nie okłamuje, nikt nikogo nie atakuje. To taki bezpieczny port, do którego w dzisiejszych czasach każdy chciałby wpłynąć choć na chwilę.

Zapraszamy w piątek (24 czerwca), 18:00, Światłownia przy ulicy świętej Trójcy 15. Wejściówki: 18 zł -  seniorzy niepełnosprawni, 20 zł – reszta świata.

Grzegorz Dudziński

Grzegorz Dudziński Autor

Dziennikarz z dwudziestoletnim stażem pracy w gazetach ogólnopolskich, absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, laureat nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za „wybitne osiągnięcia dziennikarskie”.