Wydarzenia 20 wrz 2020 | ak
Dziecięce Graffiti muzealnie zaczęło nowy rok szkolny [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

W Galerii Sztuki Nowoczesnej MOB na Wyspie Młyńskiej, osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami, po raz pierwszy po wakacjach i kolejny raz w reżimie sanitarnym, wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez Dominikę Raduńską-Pacholską, kustosza muzeum.

Podczas zajęć uczestnicy dociekali, w jaki sposób okazuje się nastrój i emocje oraz co mówią o nas gest, mimika i stroje, które nosimy. 

Zdobytą wiedzę podopieczni przenosili w świat sztuki. Poszukiwali analogii w pracach „Mistrzów”, których dzieła  podziwiali. 

W części warsztatowej wykorzystywano fragmenty dzieł do stworzenia swoich wewnętrznych pejzaży.

fot. Anna Kopeć

Pod koniec spotkania Piotr Częstochowski, twórca Dziecięcego Graffiti, nawiązał do wakacyjnych wojaży. Przekazał kolejnym osobom puchary zdobyte na regatach, podczas Festiwalu Sportów Wodnych w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku.

Dziecięce Graffiti jest organizacją non-profit, skupiającą dzieci z Zespołem Downa i inne osoby niepełnosprawne oraz ich rodziców. Podejmuje szereg cyklicznych inicjatyw, np. spotkania muzealne, organizuje okolicznościowe imprezy, wspólne wyjścia do instytucji kultury .

Więcej zdjęć w galerii poniżej.

ak Autor