Wydarzenia 31 lip 2020 | kd
Egzamin ósmoklasisty. Sprawdź wyniki

fot. il. pixabay

Tegoroczni ósmoklasiści będą mogli sprawdzić swoje wyniki egzaminacyjne na stronach internetowych Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych.

W celu sprawdzenia swoich wyników niezbędne jest wejście na stronę OKE, kliknięcie w odpowiednią zakładkę i podanie wymaganych danych osobowych.

CKE przypomina, że wyniki będą dostępne w systemie informatycznym 31 lipca br. od godz. 10.00. Zbiorcze dane poznamy na konferencji Komisji o godz. 11:30.

Ósmoklasiści będą mogli sprawdzić wyniki, jakie uzyskali z poszczególnych części egzaminacyjnych od godz. 10.00 po zalogowaniu się na stronie internetowej Okręgowej Komisji Edukacyjnej, odpowiedniej dla danego województwa.

Poniżej instrukcja krok po kroku:

  1. Aby sprawdzić swoje wyniki egzaminu ósmoklasisty, należy wpisać w przeglądarkę adres internetowy Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (OKE).
  2. Po wejściu na oficjalną stronę internetową OKE należy wpisać swój identyfikator i hasło. Identyfikator to numer PESEL. Hasło to jest to ciąg cyfr, który każdy uczeń winien otrzymać w szkole.
  3. Po wpisaniu identyfikatora i hasła, wyświetli się strona z danymi osobowymi ucznia. To właśnie tam znajdą się wyniki z poszczególnych egzaminów.

kd Autor