Wydarzenia 21 lut 2018 | Redaktor
„Express Bydgoski” wyróżnił ks. Kneblewskiego tytułem Proboszcz Roku

Uroczystość wręczenia wyróżnienia/fot. Jacek Nowacki, bydgoszcz24.pl

Ksiądz dr Roman Adam Kneblewski, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, wygrał plebiscyt „Expressu Bydgoskiego” na „Proboszcza Roku”. Nagrodę w imieniu wydawcy wręczył dr Tomasz Wojciekiewicz.

Uroczystość wręczenia statuetki odbyła się we wtorek (20 lutego) w auli Domu Parafialnego przy placu Piastowskim, dokąd przybyło liczne grono wiernych, przyjaciół i sympatyków ks. Kneblewskiego.

fot. Jacek Nowacki, bydgoszcz24.pl

W imieniu wydawcy „Expressu Bydgoskiego” statuetkę „Proboszcza Roku” wręczył laureatowi konkursu dr Tomasz Wojciekiewicz.  - Wynik w postaci 4288 głosów to rekord w naszym plebiscycie - powiedział. - Łza się w oku kręci, jeśli chodzi o łaciński obrządek. Sam byłem ministrantem przez wiele, wiele lat.

Sam Proboszcz Roku 2017 o udziale w konkursie mówił tak: - Dowiedziałem się o plebiscycie z  telefonu. Zwrócono się do mnie z zapytaniem, czy zgadzam się wziąć w nim udział. Może bym nawet odmówił, ale redakcja  »Expressu« wielokrotnie podkreślała, że jest to plebiscyt pod patronatem księdza biskupa, zorganizowany we współpracy z kurią diecezjalną. Dopiero wtedy nabrałem do tego zaufania i doceniłem rangę wydarzenia – wyjaśnił.

fot. Jacek Nowacki, bydgoszcz24.pl

- Tak po ludzku cieszy mnie to, a po kapłańsku bardzo cieszy mnie wasza pamięć oraz wdzięczność. To uskrzydla. Czasami w  kapłaństwie jest bardzo trudno, ale Pan Bóg daje takiego cukierka, jak chociażby ten dzisiaj. To coś wspaniałego - podziękował ks. Roman Kneblewski licznie zgromadzonym na uroczystości. Dodał też, że dzięki plebiscytowi czuje się jeszcze bardziej zmobilizowany do pracy na rzecz parafii.

Gratulacji było bez liku. Pierwszy złożył je laureatowi dr Jerzy Kąkol, redaktor tygodnika parafialnego „Głos Serca”, który nazwał ks. Kneblewskiego „piewcą i wykonawcą Tradycji Kościoła”, ponieważ w „bydgoskim Sacre-Coeur” co niedzielę ksiądz proboszcz lub jego zastępcy sprawują Mszę św. w tzw. nadzwyczajnym rycie rzymskim.

 

fot. Jacek Nowacki, bydgoszcz24.pl

W imieniu obecnych podczas uroczystości radnych gratulacje zwycięzcy złożył Jarosław Wenderlich, który wręczył mu jubileuszowe, 50. wydanie „Kalendarza Bydgoskiego”. Podziękowania dla księdza proboszcza przekazali również dyrektorzy i nauczyciele ze szkół z terenu parafii, jak i tych spoza obszaru jej działania, dla których dzieci parafia organizuje pomoc oraz posiłki podczas zajęć szkolnych.

Wśród gości zgromadzonych przy pl. Piastowskim byli m.in. prezes seniora Biura Turystyczno-Pielgrzymkowego Frater, Albin Zieliński, oraz radni miasta Jarosław Wenderlich i Krystian Frelichowski.

 

fot. Jacek Nowacki, bydgoszcz24.pl

Źródło: bydgoszcz24.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor