Wydarzenia 27 sty 14:57 | Redaktor
Ferie w mieście. Sporo atrakcji dla najmłodszych bydgoszczan

fot. Oficjalny Serwis Bydgoszczy

EkoFerie w bibliotece, filmowe dni w Miejskim Centrum Kultury i twórcze w Młynach Rothera. To wszystko już za tydzień czeka na młodych bydgoszczan. Zapisy trwają.

30 stycznia uczniowie bydgoskich szkół rozpoczną ferie zimowe. Z tej okazji związane z miastem instytucje organizują atrakcje dla młodzieży. Na EkoFerie zaprasza Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Bełzy. Potrwają od 30 stycznia do 3 lutego (w godzinach 11-14). Uczestnicy na miniwykładach porozmawiają o recyklingu, roli wody, o tym, jak dbać o powietrze, czym jest efekt cieplarniany, czy jak pomóc zwierzętom przetrwać zimę. Praktyczną wiedzę dzieci nabywać będą podczas warsztatów, a także zabaw edukacyjnych, wśród których jest m.in gra miejska połączona ze spacerem po Starym Mieście. 'EkoFerie w Bibliotece u Bełzy" to projekt realizowany w ramach ekoprojektów finansowanych przez Miasto Bydgoszcz. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy (więcej TUTAJ).

W ferie młodzież zapraszają też Młyny Rothera zachęcając do twórczej i mądrej zabawy, dzięki której dzieci będą mogły zamienić się w zwierzęcych detektywów, spojrzeć na Bydgoszcz z lotu ptaka oraz przekonać się, że słowa mają moc.

fot. Anna Kopeć, archiwum

Podczas warsztatów edukacyjno-plastycznych dzieci zamienią się w detektywów i uczyć się będą tropić ślady zwierzęcych pazurów. W trakcie warsztatów ornitologicznych dzieci odkryją, które ptaki zimują w Bydgoszczy oraz dowiedzą się, co jedzą i jak je mądrze dokarmiać. Twórcze zimowisko to cykl warsztatów nawiązujących do wystawy „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką”. Te zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat. Bilety dostępne są online oraz w kasie Młynów Rothera. Więcej TUTAJ.

Miejskie Centrum Kultury podczas ferii przygotuje specjalną ofertę z repertuarem filmowym w Kinie Orzeł. Bilety dla poszczególne seanse wynosić będą 10 zł.

Na "Ferie z Wyczółkiem" zaprasza Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy. To cykl czterech spotkań warsztatowych, podczas których młodzi ludzie zapoznawać się będą z technikami artystycznymi. Bilet wstępu - 10 zł. Więcej TUTAJ.

 

źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor