Wydarzenia 30 kwi 21:12 | Redaktor

W dniach 24-26 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Nowe Spojrzenie - jak co roku - święta radości, młodości, muzyki, ale nie tylko…

Tym razem czeka nas również szereg spotkań z zaproszonymi gośćmi. Będą nimi Andrzej Dragan, Robert Małecki, Marcin Ryszka, Zdzisław Nęcka „Matejko” oraz Hanna Szczukowska-Białys. Rozmowy te odbędą się w piątek oraz sobotę (24, 25 maja) w Bibliotece UKW. Bezpłatne wejściówki na te wydarzenia można zdobyć poprzez stronę internetową (linki poniżej).

W niedzielę (26 maja) wszystko rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 13:00. W centrum festiwalowych wydarzeń oczywiście będą  koncerty, które co roku cieszą się dużym zainteresowaniem. I tym razem zaprezentują się świetni artyści, którzy na pewno przyciągną uwagę widzów. Na estradzie zagoszczą o godzinie 15:00 Arka Noego oraz o 17:00 2Tm2,3. Równolegle z koncertami rozpocznie się festyn na terenie festiwalu.

W trakcie koncertów będzie okazja przystąpienia do spowiedzi świętej. Kapłani będą czekali na terenie festiwalu, gotowi do udzielania sakramentu pokuty i pojednania. W tym samym czasie będzie można spotkać się też z przedstawicielami wspólnot i duszpasterstw z całej Diecezji Bydgoskiej, którzy będą czekali na stoiskach przed Bazyliką.

Scena stanie tym razem na ulicy Berwińskiego obok Bydgoskiej Bazyliki. Przy Auli św. Krzyża (po prawej stronie od wejścia do Bazyliki) dostępna będzie oferta gastronomiczna. Dla najmłodszych na terenie festiwalu znajdzie się również strefa do zabawy.

W trakcie festiwalu odbędzie się zbiórka książek dla podopiecznych Zespołu Szkół nr 33 w Bydgoszczy. Jest to szkoła dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej, działająca na oddziałach szpitalnych. Organizatorzy szukają nowych książek (nie podręczniki), które będą mogły być dla nich nagrodami na koniec roku lub po prostu umilą im czas. Akcja ta odbędzie się podczas spotkań z gośćmi w Bibliotece UKW.

Szczegółowy plan festiwalu oraz wszystkie inne informacje można znaleźć na stronie internetowej: https://nowespojrzenie.art/

Linki do rezerwacji wejściówek na spotkania z gośćmi w Bibliotece UKW:

  • spotkanie z Hanną Szczukowską-Białys: https://app.evenea.pl/event/hanna-szczukowska-bialys/
  • spotkanie z Robertem Małeckim: https://app.evenea.pl/event/robert-malecki/
  • spotkanie z Marcinem Ryszką: https://app.evenea.pl/event/marcin-ryszka/
  • spotkanie z Andrzejem Draganem: https://app.evenea.pl/event/andrzej-dragan/
  • spotkanie ze Zdzisławem Nęcką: https://app.evenea.pl/event/zdzislaw-necka/

Organizatorem festiwalu jest Bydgoska Bazylika. Partnerem wydarzenia została Biblioteka UKW. Patronat nad wydarzeniem objęli Biskup Diecezji Bydgoskiej ks. Krzysztof Włodarczyk oraz Wizytator Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy ks. Paweł Holc CM.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor