Wydarzenia 12 maj 2018 | Redaktor
Gdzie jest Papież? „Wiatrak” zaprasza na konkurs

materiały organizatora

Na wycieczkę do Włoch pojedzie zwycięzca konkursu „Gdzie jest Papież?”, organizowanego przez Fundację „Wiatrak”. W ten sposób fundacja świętuje 98. urodziny Jana Pawła II.

Konkurs rozpocznie się w niedzielę (13 maja) – w rocznicę zamachu na Jana Pawła II. Na stronie wiatrak.org.pl oraz na Facebooku fundacji pojawi się pierwsze zdjęcie polskiego papieża autorstwa Arturo Mariego i związane z nim pytanie konkursowe.

Kolejne trzy zdjęcia i pytania fundacja będzie publikować od poniedziałku do środy (14–16 maja), każdego dnia rano. Odpowiedzi należy wysyłać do środy (16 maja) do północy na adres konkurs@wiatrak.org.pl. Wszystkie odpowiedzi można zawrzeć w jednym mailu.

Osoby, które prześlą cztery prawidłowe odpowiedzi, wezmą udział w finale w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II (ul. Bołtucia 7). Lista finalistów zostanie ogłoszona w czwartek (17 maja) do godz. 12.00 na stronie „Wiatraka” i na Facebooku. Warunkiem wzięcia udziału w finale jest odpowiedź na maila i potwierdzenie przybycia.

Finał odbędzie się w dniu 98. urodzin Karola Wojtyły – w piątek (18 maja) o godz. 16.00. – Gwarantujemy świetną zabawę, podczas której finaliści dostaną wyjątkowe zadania do wykonania, będą mogli dokładnie obejrzeć nasz Dom i przypomnieć sobie, co mówił do nas św. Jan Paweł II – zapowiadają organizatorzy.

Ten, kto najszybciej wykona finałowe zadania, pojedzie na wycieczkę do Włoch, podczas której odwiedzi m.in. grób św. Jana Pawła II.

„Wiatrak” zaprasza także na inne uroczystości, zaplanowane z okazji 98. urodzin polskiego papieża.

18 maja o godz. 17.00 w kościele Matki Bożej Królowej Męczenników (ul. Bołtucia 5) zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za życie Jana Pawła II, a o godz. 18.00 w sali widowiskowej Domu Jubileuszowego JPII spektakl o polskim papieżu przedstawią dzieci z Przedszkola „U Karolka”. Uroczystości zakończą się koncertem.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor