Wydarzenia 17 lis 16:56 | Redaktor
Gmina Osielsko z pierwszą lokatą w rankingu „Gmina Dobra do Życia”

fot. materiały prasowe

W dniu wczorajszym Serwis Samorządowy PAP po raz trzeci ogłosił wyniki rankingu „Gmina Dobra do Życia”, w którym Gmina Osielsko osiągnęła najwyższe wskaźniki jakości życia nie tylko w województwie kujawsko-pomorskim, ale także w całym kraju, w kategorii „Strefy podmiejskie miast na prawach powiatu”.

Gminy były oceniane na podstawie 63 wskaźników pokazujących jakość życia we wszystkich 2477 gminach w Polsce, w pięciu kategoriach: miasta na prawach powiatu, strefy podmiejskie miast na prawach powiatu, gminy z siedzibą powiatu, gminy miejskie i gminy miejsko-wiejskie z miastem powyżej 5 tys. mieszkańców, gminy wiejskie i miejsko-wiejskie z miastem poniżej 5 tys. mieszkańców.

Ranking „Gmina Dobra do Życia” opracowany we współpracy z prof. dr. hab. Przemysławem Śleszyńskim z Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk, został objęty patronatem: Związku Gmin Wiejskich RP, Związku Miast Polskich, Unii Miasteczek Polskich, Unii Metropolii Polskich, Związku Powiatów Polskich oraz Związku Województw RP, a także Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Partnerem gali była Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

W 2022 roku Gmina Osielsko zajęła I miejsce w rankingu w województwie kujawsko-pomorskim oraz II miejsce w kategorii „Strefy podmiejskie miast na prawach powiatu”. Sukcesy te są wynikiem pracy całej wspólnoty samorządowej.

materiał prasowy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor