Wydarzenia 22 maj 2022 | Redaktor
Golfiści walczyli w Myślęcinku

Piotr Słojewski (w środku) wygrał drugi turniej z kolei/fot. BKG

Piotr Słojewski wygrał po raz drugi w sezonie turniej z cyklu Bydgoszcz Golf Cup 2022 rozegrany sobotę (21 maja) na polu w Myślęcinku.

Majowy turniej odbywał się w trudnych warunkach atmosferycznych, przy wiejącym silnie wietrze i przelotnych opadach. Najlepszy bydgoski golfista triumfował drugi raz z kolei. W kwietniu Słojewski wygrał wynikiem 63 uderzenia. W sobotę (21 maja) potrzebował 66 uderzeń, aby zaliczyć 18 dołków.

Drugie miejsce w kategorii „brutto” zajął Dariusz Żyliński, który był gorszy od lidera tylko o trzy trafienia. Ostatnie miejsce na podium zajął Jarosław Płatek z wynikiem 71 uderzeń. Miesiąc wcześniej Płatek był drugi.

W kategorii „netto” najlepszy okazał się Krzysztof Arbus. Za nim uplasowała się Janina Litwiniuk, a trzeci był Rafał Rejniak.

W konkursie „Nearest to the pin” najbliżej dołka trafiali:

#1 Rafał Rejniak - 6,5 m

#5 Jerzy Litwiniuk - 92 cm

Na starcie drugiego tegorocznego turnieju z cyklu Bydgoszcz Golf Cup 2022 stanęło 15 golfistów. Kolejne zawody zaplanowano na 25 czerwca.

źródło: Bydgoski Klub Golfowy