Wydarzenia 21 mar 2020 | Redaktor
Grunwaldzką jeździmy już dwoma jezdniami

fot. ZDMIKP

Obie jezdnie ulicy Grunwaldzkiej są już przejezdne. Kierowcy mogą też korzystać z ulicy Skośnej. Powstały nowe bezpieczniejsze skrzyżowania, chodniki i drogi rowerowe. Sygnalizacja świetlna poprawi bezpieczeństwo pieszych.

Nowy odcinek oddany do ruchu w piątek (20 marca) to południowa jezdnia od ul. Skośnej do  granicy miasta. Ma długość około jednego kilometra. Wzdłuż jezdni powstały chodniki i droga rowerowa. Zmodernizowane skrzyżowanie z ul. Czaplą zostało wyposażone w sygnalizację świetlną. Równocześnie na przedłużeniu ulicy Grunwaldzkiej poza granicą miasta, trwa budowa ronda turbinowego, które połączy ulicę z drogami lokalnymi i węzłem Bydgoszcz Zachód na trasie ekspresowej S5.

Wraz z nową jezdnią ul. Grunwaldzkiej oddany został do użytku zmodernizowany odcinek ul. Skośnej. Skrzyżowanie również wyposażone jest w sygnalizację świetlną.
Obecnie najwięcej prac prowadzonych jest jeszcze w rejonie Czyżkówka. Wykonawca przy sprzyjających warunkach pogodowych ułoży ostatnią warstwę nawierzchni. Prowadzone są drobne prace brukarskie, porządkowany jest przyległy teren, dosadzane są krzewy.

Zakończenie wszystkich prac przy rozbudowie ul. Grunwaldzkiej planowane jest do czerwca bieżącego roku. W wakacje drogowcy zamierzają wystąpić o pozwolenie na użytkowanie, które umożliwi rozliczenie całego zadania. Inwestycja realizowana jest z wykorzystaniem środków unijnych z tzw. Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. 

Dzięki rozbudowie ul. Grunwaldzkiej wygodnie dojedziemy do trasy ekspresowej S5, w godzinach szczytu nie będą tworzyć się zatory, a autobusy w stronę centrum od Skośnej do Węzła Zachodniego pojadą buspasem, z kolei rowerzyści skorzystają z bezpiecznej drogi rowerowej.

Żródło: ZDMiKP w Bydgoszczy, oprac red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor