Wydarzenia 2 lip 2020 | Krzysztof Drozdowski
Jarosław Gowin z wizytą w Bydgoszczy: W 95 proc. zgadzamy się z Konfederacją [GALERIA]

fot. Krzysztof Drozdowski

Do Bydgoszczy przyjechał były wicepremier Jarosław Gowin. W trakcie konferencji namawiał do głosowania na Andrzeja Dudę. Wyraził również swoją opinię co do powrotu do normalnego trybu nauczania od września.

W czwartek (2 lipca) do Bydgoszczy przyjechał prezes Porozumienia Jarosław Gowin. 

- Jest to już ostatnia prosta tych wyborów. Wybór prezydenta Andrzeja Dudy będzie oznaczał, że przed Polską będą trzy lata stabilności. Tej stabilności teraz potrzebujemy, po to, by rząd mógł się skoncentrować na walce z epidemią i jej skutkami, a także na uratowaniu setek tysięcy polskich firm i miejsc pracy - powiedział jarosław Gowin.

W swojej wypowiedzi odniósł się również do kontrkandydata Andrzeja Dudy:

- Wybór Rafała Trzaskowskiego oznacza eskalację tych konfliktów, których i tak jest już za dużo. Rafał Trzaskowski reprezentuje bardzo konfrontacyjnie wobec rządu nastawiony nurt opozycji -powiedział były wicepremier.

Jarosław Gowin zaznaczył również, że ważne jest, by wyborcy innych kandydatów, którzy odpadli w I turze wyborów, takich jak Szymona Hołowni czy tez Krzysztofa Bosaka, poparli kandydaturę Andrzeja Dudy i 12 lipca własnie na niego oddali swój głos.

Gowin twierdzi, że praktycznie 95 proc. postulatów Konfederacji jest zbieżne z postulatami Andrzeja Dudy i Zjednoczonej Prawicy.

- Wybór Andrzeja Dudy to wybór stabilnych lat i stabilnego rozwoju Polski - zakończył.

Były minister zapytany o opinię co do sposobu nauczania od września powiedział, że nie wyobraża sobie możliwości, by uczniowie i studenci nie wrócili do normalnego trybu nauczania. 

Obecny na konferencji Adam Banaszak, szef struktur Porozumienia w okręgu, stwierdził, że prezydent Andrzej Duda jest gwarantem wsparcia samorządów i biznesu. A oto właśnie głównie chodzi działaczom Porozumienia, gdyż to są dwie mocne nogi, na których stoi właśnie Porozumienie. 

Radny Inowrocławia Dobromir Szymański przytoczył dane z niedzielnych wyborów prezydenckich. Według nich Andrzej Duda przegrał z Rafałem Trzaskowskim jedynie w dwóch miejscach w województwie kujawsko-pomorskim. Tymi miejscami są Inowrocław i Bydgoszcz.

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.