Wydarzenia 23 maj 14:26 | kd
Jechał po papierosy i uderzył w auto. Wydmuchał ponad trzy promile

Radziejowscy policjanci zatrzymali 60-latka, który kierował po alkoholu i uderzył w zaparkowany samochód, po czym odjechał. Mężczyzna trafił do aresztu i stracił prawo jazdy. Tłumaczył się, że jechał po papierosy.

Do zdarzenia doszło w piątek (20.05.22r.), około godziny 17, na ulicy Wiśniowej w Piotrkowie Kujawskim. Jak ustalili policjanci, kierujący nissanem 60-latek, nie zapanował nad autem i przerysował bok zaparkowanego mercedesa. Sprawca po kolizji odjechał z miejsca zdarzenia.

Poszukiwaniami kierowcy zajęli się policjanci z Radziejowa. W niedługim czasie podejrzany wpadł w ręce mundurowych. Mężczyzna był pijany. Wydmuchał ponad 3,1 promila. Dodatkowo pobrano od niego krew do badań laboratoryjnych. Zatrzymany stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Tłumaczył się, że jechał po papierosy. Teraz odpowie przed sądem, który zdecyduje o karze. Czyn ten zagrożony jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną oraz zakazem kierowania.

 

asp. szt. Marcin Krasucki
oficer prasowy KPP Radziejów

kd Autor