Wydarzenia 24 wrz 2019 | Redaktor
 Jedynka obchodzić będzie jubileusz 400 lat istnienia szkoły

I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy historycznie nawiązuje do tradycji kolegium jezuickiego i w związku z tym obchodzić będzie 400-lecie istnienia.

Główne obchody 400-lecia odbędą się 25 października 2019 roku. Tego dnia „Jedynka” otworzy swoje drzwi dla absolwentów, przyjaciół, sympatyków oraz mieszkańców miasta. Ten wyjątkowy dzień rozpocznie się od Mszy św. w kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła na placu Wolności (godz. 9.30). Uroczyste rozpoczęcie obchodów 400-lecia nastąpi w auli szkoły o godzinie 11.00.

Bydgoska „Jedynka” to szkoła, która na trwałe wpisała się w krajobraz Bydgoszczy, stając się rozpoznawalną marką na bydgoskim rynku edukacyjnym. Jest „Szkołą wielu pokoleń”, której absolwenci pełnili i pełnią ważne role w życiu miasta, regionu i kraju. Szkoła była wielokrotnie nagradzana, regularnie zajmuje wysokie lokaty w ogólnopolskich rankingach osiągnięć edukacyjnych. I LO aktywnie uczestniczy też w życiu społeczności lokalnej, podejmując różnorodne przedsięwzięcia edukacyjne i wychowawcze.

Od godziny 11.30 społeczność szkoły zaprasza na spotkania „Absolwentów po latach”, które będą okraszone atrakcjami przygotowanymi przez uczniów i nauczycieli. O godzinie 14:00 jubileuszowy dąb zasadzony na dziedzińcu szkoły otrzyma imię „Cyprian”, przy nim zostanie umieszczona „kapsuła czasu”.

W godzinach 14.15-15.00 barwny korowód „jedynkowiczów” przemaszeruje z placu Wolności na Stary Rynek. Uczestników jubileuszu ulicami miasta wozić będzie zabytkowy tramwaj, pełen różnorakich atrakcji.

O godzinie 19.00 zaplanowano Koncert i Bal Jubileuszowy w Operze Nova. Nad przebiegiem obchodów czuwać będą nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz „Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Bydgoszczy Jedynka-Bydgoszcz”.  Organizatorzy serdecznie zapraszają absolwentów i mieszkańców miasta.

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy (oprac. red)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor