Wydarzenia 28 sty 2019 | Redaktor
Jest chętny na budowę trybuny na stadionie Polonii. Ale bardzo drogo

Stadion Orła Łódź w budowie/fot. UM Łódź

Wreszcie udało się przeprowadzić przetarg na budowę trybuny na stadionie Polonii. Wpłynęła jedna oferta, ale zgłaszający wycenia inwestycję trzy razy drożej, niż zamierzało zapłacić miasto.

Na poniedziałek (28 stycznia) wyznaczono termin składania ofert w przetargu na budowę trybuny B na stadionie Polonii. Była to już ósma data wskazana przez ratusz. Przypomnijmy, że przetarg ogłoszono w październiku ubiegłego roku. W  międzyczasie wpłynęło kilkadziesiąt pytań do projektu. Ostatecznie zmieniono też sam projekt. Oficjalnie wprowadzenie poprawek i przygotowanie projektu wykonawczego zamiennego było związane „z koniecznością dostosowania obiektu do wymagań ekstraligi żużlowej”.

Miasto zamierzało przeznaczyć na budowę nowej trybuny 6 790 000 zł. Tymczasem do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma. Dziś otwarto oferty. Okazuje się, że potencjalny wykonawca, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe EBUD-Przemysłówka sp. z o.o., wycenił inwestycję aż na 21 500 400 złotych.

Ponieważ kwota ta znacząco przewyższa zamierzenia publicznego inwestora, prawdopodobnie przetarg zostanie unieważniony. Co dalej z budową trybuny? Przedstawiciele ratusza tłumaczyli w mediach, że jest to jedna z priorytetowych inwestycji miasta. Tyle że sam projekt był wielokrotnie krytykowany. Wskazywano, że odbiega znacząco od nowoczesnych obiektów, jakie powstają teraz w Polsce, m.in. nowa trybuna miała być pozbawiona zadaszenia, które w ostatnich latach stało się standardem. W 2018 roku oddano do użytku stadion żużlowy w Łodzi.  Koszt jego budowy wyniósł ok. 50 milionów złotych. Na trybunach mieści się 10 400 widzów. Pod łódzkim stadionem powstał też parking na ponad 100 samochodów i 20 autokarów.

jk

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor