Wydarzenia 17 lut 09:55 | Redaktor
Jurek Owsiak przywiózł Złote Serduszko nr 4 do Bydgoszczy. Wylicytowała je firma Polish Agro

fot. Przemysław Obarski

W czwartek, 16 lutego, Jurek Owsiak odwiedził bydgoską centralę Polish Agro, by spotkać się z zespołem PA i uroczyście wręczyć Złote Serduszko wywalczone w trakcie 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To już drugie Złote Serduszko nr 4 w kolekcji firmy. Wszystko po to, by wesprzeć akcję walki z sepsą.

Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców stanowi jedno z najważniejszych przedsięwzięć realizowanych podczas Finału WOŚP. Złote Serduszka stały się najbardziej prestiżowymi symbolami społecznego zaangażowania osób prywatnych i firm w dotychczasowej historii Fundacji. W tym roku Polish Agro wylicytowała Złote Serduszko nr 4 na kwotę 242 323 zł.  

fot. Przemysław Obarski

Odbierając Złote Serduszko z rąk Jurka Owsiaka – Prezesa Zarządu Fundacji WOŚP, Mathias Eisert – Prezes Spółki powiedział: 

- W Polish Agro wierzymy, że rozwój naszej firmy i zrównoważony rozwój, wyniki biznesowe są ze sobą połączone. Jesteśmy przekonani, że możemy prowadzić ten biznes i jednocześnie przyczynić się do tego, by ten świat był trochę lepszym miejscem. Robimy to, bo szczerze zależy nam na tym, aby coś zmienić.  

Zwracając się do Prezesa Fundacji WOŚP dodał: 

- Jesteśmy bardzo wdzięczni i zaszczyceni, że tutaj jesteś. Cieszymy się także, bo to Złote Serduszko jest sukcesem całego zespołu. Jesteśmy gotowi do tego, by w kolejnych edycjach akcji WOŚP ponownie walczyć w imieniu całej społeczności rolniczej o następne serduszka.  

Jurek Owsiak nie krył radości z efektów tegorocznego Finału: 

- Bardzo dziękujemy, że licytujecie po raz kolejny i że z nami jesteście. Tegoroczny Finał był niezwykły, emocjonujący i naprawdę bardzo piękny. Biorąc pod uwagę kwoty deklarowane, już dziś z całą pewnością możemy powiedzieć, że wygramy z sepsą. I to jest najważniejsze.  

Polish Agro wsparła finałową licytację WOŚP w ostatnich dwóch latach na łączną kwotę 365.446 zł. 

fot. Przemysław Obarski

Poza udziałem w Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców, firma przekazała także na aukcje WOŚP wyjątkową koszulkę oraz szalik FC Barcelony z autografem legendarnego piłkarza - Leo Messiego oraz firmowe T-shirty Polish Agro opatrzone autografem Jerzego Owsiaka. 

Tegoroczny 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 29 stycznia 2023 r. pod hasłem „Wygramy z sepsą. Gramy dla wszystkich – małych i dużych”.  Wszystkie środki zebrane podczas tegorocznego Finału przeznaczone zostaną na walkę z sepsą.

 

Inf. Polish Agro

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor