Wydarzenia 25 sty 2018 | Redaktor
Już w kioskach! Nowy numer „Tygodnika Bydgoskiego”!

Budowa II etapu Trasy Uniwersyteckiej to temat przewodni tego numeru „Tygodnika Bydgoskiego”. Przygotowaliśmy dla Was także wiele ciekawych treści, opinii i wywiadów. Zobaczcie, co jeszcze znajdziecie na naszych łamach!

W „Temacie Tygodnia” przyjrzeliśmy się opóźnieniom przy budowie przedłużenia Trasy Uniwersyteckiej. Miasto wciąż nie ma dostępu do wszystkich potrzebnych działek, a właściciel Tartaku Bydgoszcz nie zgadza się na wywłaszczenie go z terenu przy ul. Ujejskiego.

Co jeszcze znajdziecie w numerze?

Bydgoszcz

Wszyscy ludzie na prezydenta. Kończy się druga kadencja Rafała Bruskiego. Do wyborów jeszcze dziesięć miesięcy. Kto będzie chciał, a kto ma możliwości, by objąć najważniejszy urząd w mieście?

Szkoła, która kształci fachowców. Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy to szkoła z tradycjami, w tym roku obchodzi 108-lecie istnienia. Popularny „mechanik” kształci fachowców, których obecnie rynek pracy potrzebuje, a wielu absolwentów od ręki znajduje zatrudnienie.

Wywiad

W rzeźbie można pokazać charakter człowieka. – Najłatwiej było rzeźbić Stefana Kisielewskiego. Dostałem od rodziny dużo zdjęć, było dużo filmów, no i on miał charakterystyczną fizjonomię. Poszło błyskawicznie – opowiada Michał Kubiak.

Na niedzielę

Zakonnik, który porywa tłumy. W Internecie ma setki tysięcy stałych widzów. Każdy odcinek, który zamieszcza na kanale „Langusta na palmie”, ma dziesiątki tysięcy polubień. Popularny wędrowny kaznodzieja – ojciec Adam Szustak – przyjeżdża do Bydgoszczy.

Historia

„Na śluzy” szło się, by się bawić albo odpocząć. Chociaż pierwotnie stworzony został dla celów gospodarczych, dzisiaj jest głównie atrakcją turystyczną. Od czasu wybudowania Kanału Bydgoskiego minęło już prawie 250 lat.

Kultura

90. urodziny Sulimy przez cały rok. Przyjaciele, bliscy i rodzina pisarza, a także wierni czytelnicy Jerzego Sulimy-Kamińskiego wzięli udział w sobotniej (20 stycznia) inauguracji 90. urodzin nieżyjącego pisarza.

W nowym numerze „Tygodnika Bydgoskiego” znajdziesz także sport, felietony, opinie, komentarze, recenzje i krzyżówkę. Zapraszamy do kiosków!

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor