Wydarzenia 20 paź 09:54 | kd
Kaczyński o zmianach w rządzie i większości sejmowej

fot. Anna Kopeć

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu dla "Gazety Polskiej" w którym zapowiedział nadchodzące zmiany w rządzie. Odniósł się również do tematu większości sejmowej.

Prezes PiS, a obecnie wicepremier ds bezpieczeństwa pytany był o utrzymanie przez PiS większości sejmowej przez obóz rządowy.

Ma dziś większość, którą można określić jako dość pewną, z którą można rządzić do końca kadencji, a potem walczyć o jej utrzymanie w kolejnych wyborach. Przypomnijmy, że w 2015 r. PiS zdobył 37 proc. i uzyskał samodzielną większość dzięki temu, że korzystnie ułożyły się dla nas wyniki innych komitetów. Z kolei w 2019 r. zdobył ponad 43 proc. głosów, ale wyniki pozostałych komitetów nie ułożyły się dla nas szczęśliwie i dzięki temu było tyle samo mandatów co w 2015 r. i mniejszość w Senacie. Cała reszta to różnego rodzaju próby wewnętrznej i zewnętrznej destabilizacji większości, ale jakoś dajemy sobie radę

- odparł prezes PiS.

Pytany był również o mające nastąpić zmiany w rządzie. Już wcześniej Jarosław Kaczyński zapowiedział, że po nowym roku odejdzie z rządu.

Zmiany w rządzie będą niedługo; są to zmiany o charakterze technicznym i koalicyjnym, w jednym przypadku będzie zmiana o charakterze zasadniczym

- powiedział "Gazecie Polskiej" prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 

 

Inf. "Gazeta Polska"

kd Autor