Wydarzenia 24 wrz 2019 | Redaktor
Kandydaci  PiS: Tych sukcesów nie damy sobie odebrać [WYBORY 2019]

fot. Anna Kopeć

Ubiegający się o reelekcję poseł Łukasz Schreiber i kandydujący do Senatu wojewoda Mikołaj Bogdanowicz rozpoczynają kampanię - w całym regionie będą chwalić się osiągnięciami ostatnich czterech lat.

 – Nie pozwolimy sobie narzucić narracji ze strony opozycji i nieprzychylnych ośrodków, odebrać sukcesów, które udało się osiągnąć w tej kadencji – zapowiedział podczas konferencji w Holiday Inn minister Schreiber.

Sprawy dotyczące Bydgoszczy, których, jak mówił, udało się „dopilnować”, pogrupował w swoją „piątkę”.

Od lewej radny Jarosław Wenderlich, Łukasz Schreiber, Mikołaj Bogdanowcz/fot. Anna Kopeć

– Wzmocniliśmy prestiż miasta: cztery nowe agencje rządowe trafiły do Bydgoszczy – zaznaczył na początek. Wśród nich są Urząd Żeglugi Śródlądowej i Krajowa Administracja Skarbowa.

Jako kolejne osiągnięcie wymienił pieniądze na sport. – Byłem wiceprzewodniczącym komisji sportu, dla Bydgoszczy udało się pozyskać 47 milionów złotych. To blisko trzy razy więcej niż w poprzedniej kadencji, za naszych poprzedników, i dwa razy więcej niż trafiło do Poznania i Torunia w tej kadencji razem wziętych – mówił.

Przypomniał też o budowie terminalu intermodalnego w Emilianowie pod Bydgoszczą, w sprawie którego zostało podpisane wielostronne porozumienie, oraz o budowie kampusu Akademii Muzycznej, na który pieniądze są już zapisane w budżecie.

– Miliard złotych trafiło do Bydgoszczy w ramach różnych inwestycji, które udało się pozyskać – niektóre udało [mi] się wspierać, część z nich jest efektem sukcesów innych moich kolegów–posłów Prawa i Sprawiedliwości – mówił.

fot. Anna Kopeć

Ostatnie cztery lata z perspektwy przedstawiciela rządu w terenie prezentował wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. – Blisko 4,8 miliarda złotych trafiło do kujawsko-pomorskich rodzin w ramach programu 500 plus oraz wyprawka dla uczniów 300 plus. Ta kwota zmieniła również Bydgoszcz. To niespełna 600 milionów złotych, które przez cztery lata trafiło do tego miasta – podsumowywał.

Podkreślał znacznie rozwoju infrastruktury drogowej. – To, co udało nam się przede wszystkim zrobić, to 1071 km dróg w samorządach, przeszło miliard złotych wartość inwestycji razem z samorządami. To musi robić wrażenie – uważa. Pozytywnie ocenił też działania w obliczu kryzysu: nawałnicy z 2017 roku. Poszkodowane rodziny i samorządy otrzymało ok. 300 milionów złotych wsparcia. 

Bogdanowicz podkreślał, że dla województwa kluczowe jest rolnictwo, a rolników poza nawałnicą w ciągu tych lat dotknęły też inne klęski: wymarznięcia i susza. Na pomoc im przeznaczono dotąd blisko pół miliarda złotych.

fot. Anna Kopeć

O działaniach z ostatnich czterech lat Łukasz Schreiber i Mikołaj Bogdanowicz będą opowiadać mieszkańcom regionu, chcą też do nich dotrzeć za sprawą gazetki promocyjnej. Spotkania zaplanowane są m.in. w Kcyni i Nakle.

mk

Czytaj także Schreiber: Samorządy są bogatsze dzięki rządom PiS

Od lewej: radni Marcin Lewandowski, Szymon Róg, Paweł Bokiej, Jarosław Wenderlich, minister Łukasz Schreiber, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, radna Grażyna Szabelska, radny sejmiku Michał Krzemkowski, prezydent Konstanty Dombrowicz, szef bydgoskcih struktur PiS Tomasz Rega/fot. Anna Kopeć

Więcej zdjęć poniżej.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor